Állati
Politikai provokáció felcsúti meccsről tudósítani
A Nemzeti Sport főszerkesztője elmagyarázta, miért helyes kidobni a 444-et a felcsúti arénából, és miért nem sportszerű kritikát megfogalmazni a focira költött milliárdok miatt.
Akkreditációt hiába kértek, nem kaptak
Hétvégén a 444 három munkatársa ellátogatott a felcsúti Pancho Arénába egy meccsre. Mivel az utóbbi években a 444 több újságírója is próbált regisztrálni a felcsúti sajtóirodán, hogy tudósítóként bemehessen a meccsekre, de minden esetben visszautasították az akkreditációs kérelmeket, a hétvégén simán vettek jegyet és beültek a nézőtérre.
Innen lefényképezték a pufimellényt villantó Orbán Viktort, aztán jött egy biztonsági őr, aki azt mondta, nem fényképezhetnek, mert azt tiltja a házirend. A házirend természetesen nem tiltja ezt, viszont egy Monty Python-filmbe illő csellel végül kitessékelték őket a stadion területéről.
A történet bejárta a magyar internet legtávolabbi zugait is, és fontos beszédtéma lett a Facebookon.
Miután az ATV-s Somos András is megosztott egy posztot, ami erről szólt, a kommentelők között feltűnt a Nemzeti Sport főszerkesztője, Szöllősi György is, aki korábban a Puskás Akadémia sajtófőnöke volt, és most is az akadémia mellett működő Puskás Intézet igazgatója.
Szöllősi csak sportújságírókat engedne be
Szöllősi először arról kezdett beszélni, hogy egy ideális világban ő csak sportújságírókat engedne akkreditálni ilyen meccsekre. Például a Szöllősi által elnökölt Magyar Sportújságírók Szövetségének tagjait. Szerinte ugyanis a 444 igazából nem is azért akar bejutni a Pancho Arénába, hogy az ott zajló meccsekről tudósítson, hanem a céljuk a „politikai provokáció”.
A mostani kivezetésről azt írta, hogy a 444 megsértette a házirendet, mert munkatársai tudósítóként vettek részt az eseményen, annak ellenére, hogy nem volt sajtóakkreditációjuk.
Ezzel az érvrendszerrel több gond is van. Egyrészt az, hogy a 444 eddig soha nem kapott sajtóakkreditációt egyetlen felcsúti meccsre, akárhogy kérték. Munkatársai ezért jeggyel, nézőként mentek be a meccsre. Azonban Szöllősi szerint azzal, hogy egy profi géppel fotóztak a nézőtérről, lényegében szolgálatba helyezték magukat, és így nem a nézőkre, hanem az újságírókra vonatkozó szabályokat kell rájuk nézve figyelembe venni. Tehát Szöllősi szerint jogos, ha az akkreditáció hiányára hivatkozva, kiteszik őket.
A Nemzeti Sport főszerkesztője szerint Kúria téved: a tao nem közpénz
Ám a kikíséréskor senki nem hivatkozott erre. De még ha ez felmerült volna, akkor sem világos, hogy ha a nézőtérről nem tilos fotót készíteniük a nézőknek, akkor az újságíróknak miért volt az – ugyanolyan jeggyel.
Szöllősi egyébként ugyanebben a vitában nemcsak a 444 kidobásával kapcsolatban érvel klasszishoz méltóan, hanem a magyar foci pénzügyi helyzetével kapcsolatban is. Ugyanis elkezdte fejtegetni, hogy a tao nem közpénz, hanem cégek magánadománya. Mikor többen is szembesítették azzal, hogy a Kúria már kimondta jogerős ítéletében, hogy a tao bizony közpénz, Szöllősi annyit reagált, hogy akkor a Kúria téved. A fociba öntött állami milliárdokért pedig nem sportszerű szót emelni, hiszen régebben a magyar foci rengeteg profitot termelt, de azt „elvették tőle és másra költötték”.
„Ezért nem sportszerű most kritizálni, hogy visszakap valamit ebből.”
(Forrás: 444.hu)
Szerző
Friss
- A jövő már ismert, a holnap még nem – Orbán szerint a világ
- „Ide figyeljenek emberek!” – Elmarasztaló ítélet egy meg nem törtét cselekmény után
- Óvodabezárási hullám Csepelen
- Már megint naivságunk áldozatai lettünk: felkészültek az illetékesek a havazásra
- Barátság-horoszkóp itt és most
- Hull a hó és ez most (állítólag) nem érte váratlanul az illetékeseket – Mit jósol mára Pártai Lucia + orvosmeteorológia
- A Millenáris könyvfesztivál-mentes övezetté vált: 2025-ben nem engedi be az eseményt
- Juszt László heti matekja: az aktuális kormányadósság főszáma cirka 150.000.000 Euro
- 70.- forint/magyar kopf – Krausz Gábor segítséget kér
- Emberek, Orwell az 1984-et figyelmeztetésnek szánta, nem forgatókönyvnek