A Farkasok legyőzték a Manchester Unitedet

Conor Coady és Raúl Jiménez

A Bajnokok Ligájában bravúrral továbbjutott Manchester United a hétvégén elbukott az FA Kupa negyeddöntőjében. Ole-Gunnar Solksjaer együttese 2-1-re kapott ki Wolverhamptonban.

A Nuno Espirito Santo személyében portugál edzővel és hat luzitán játékossal bíró Wolverhampton Wanderers az FA Kupában idén kiejtette a Liverpoolt, majd csak második mérkőzésen sikerült felülmúlnia a harmadosztályú Shrewsbury Townt. A legjobb 16 között a Wanderers a portugál Ivan Cavaleiro egyetlen találatával nyert Bristolban.

A negyeddöntőben a Manchester United látogatott a Molineaux-stadionba. A 13. percben Marcus Rashford távoli lövését fogta meg magabiztosan John Ruddy, a 28. percben Rúben Neves lövését “nyelte le” Sergio Romero. A 42. percben Neves ugratta ki a leshatárról induló Diogo Jotát, aki remek ütemben érkezett a kapu elé, ám Romero útját állta.

Rögtön a második játékrész elején Rashford lőtt kapu mellé, majd az 52. percben egy Wolves szöglet után Joao Moutinho beadását Raúl Jiménez fejelte kapura, a labdát Romero egy kézzel ütötte kapu fölé. Hat perccel később az argentin kapus Joao Moutinho távoli lövését tolta a felső léc fölé.

A 70. percben a bal szélről induló Moutinho kígyózott be a 16-oson belülre a manchesteri játékosok között, Raúl Jiménezt hozta játékba, a mexikói csatár térült-fordult, szerencsésen visszakapta a labdát, végül 13 méterről a kapu jobb oldalába helyezett (1-0).

A 76. percben egy hazai kontratámadást Diogo Jota lényegében egyedül oldotta meg, az akció végén 14 méterről bal lábbal  lőtte ki a jobb alsó sarkot (2-0).

A 95. percben Luke Shaw beadása után Marcus Rashford fordult kapura és kilőtte a bal alsó sarkot (2-1).

A Manchester United a párizsi BL-csoda után zsinórban másodszor kapott ki

A Manchester City kétgólos hátrányból fordított a Swansea City otthonában, Kun Agüero a 88. percben szerzett győztes gólt.

A Brighton&Hove Albion a hosszabbításban mentette meg a mérkőzést Londonban, a Millwall otthonában. Chris Hughton két cseréje is gólt szerzett, előbb a holland Jürgen Locadia, majd Solomon March is betalált David Martin kapujába.

A 2X15 perc hosszabbítás után a büntetőpárbajt is hátrányból fordította meg a Brighton&Hove Albion.

A Wembley-stadionban sorra kerülő elődöntőben a Manchester City játszik a Brighton&Hove Albionnal, míg egy nappal később a Watford és a Wolverhampton Wanderers csap össze Londonban.

2008-ban az FA Kupa 4. fordulójában a Wanderers 4-1-re nyert Watfordban.

FA Kupa, negyeddöntő:

Wolverhampton Wanderers-Manchester United 2-1 (2-1)
Gól: R. Jiménez (70.), Diogo Jota (76.), ill. M. Rashford (90+5.)

Watford-Crystal Palace 2-1 (1-0)
Gól: E. Capoue (27.), A. Gray (79.), ill. M. Basthuayi (62.)

Swansea City-Manchester City 2-3 (2-0)
Gól: M. Grimes (20., 11-es), B. Celina (29.), ill. Bernardo Silva (69.), K. Nordfeldt (78., öngól), Kun Agüero (88.)

Millwall – Brighton&Hove Albion 2-2 (0-0)
Gól: A. Pearce (70.), A. O’Brien (79.), ill. J. Locadia (88.), S. March (90+5.)
Kiállítva: S. Ferguson (119., Millwall)