Kultúra
A híres költő pukizik
„Aki szépen butáskodik” címmel megjelent Varró Dániel új könyve, amelynek főszereplői a költő kisfiai, Misi, Jancsi és Béni. A szerző és Rácz I. Péter szerkesztő ellenállhatatlanul mulatságos beszélgetését a Vasárnapi Hírek irodalmi mellékletében olvastuk.
Az egyáltalán nem érdekes második gyerek
Az interjúban („A trollok a nejemhez tartoznak”, márciua 24.) Varró Dániel elárulja, hogy a családban ő volt
„az egyáltalán nem érdekes második gyerek”,
akinek nővére kötetnyi babanaplója legvégén szüleitől már csak röpke fél oldal jutott. De talán nem is fontos ennél többet tudni első éveiről – teszi hozzá –
„hiszen engem sem érdekel, ha mások mesélnek a gyerekeikről.”
Ezt írd meg versnek
Legnagyobb fia, a másodikos iskolás Misi örül, hogy a tankönyvében van Varró Dániel-vers. Misi nemrég el is magyarázta öccseinek, hogy
„a papa híres költő, úgyhogy nem kell bocsánatot kérnie, ha pukizik.”
Egy költő-apuka elkerülhetetlen sorsa, hogy kisfiai rendszeresen szállítják neki az ötleteket, a szigorú utasítással: „ezt írd meg versnek”.
A VH-interjúból azt is megtudjuk, hogy Misi lelkesen hozza a barátaitól a vicceket, amiket ő frappánsan el is tud mesélni. (Például: „Vevő a hentesnek: Kérek hurkát, de ne véreset. – Micsoda? Denevéreset?”) Öccse, Jancsi viszont ugyanezt mulatságosan körülményeskedve túlmagyarázza („ment-mendegélt az ember a henteshez”… „a hentes nem értette pontosan, mit kért a vevő…), és ez is szórakoztató…
Markoláb, bakurász és kőbunkóval menetelő troll
A most megjelent gyerekszáj-kötet után ősszel jön diafilmen – majd kötetben is – a „Csütörtök, a kisördög és az ördöngős molnár” című verses meséje, amelyben a magyar hiedelemvilág ijesztő lényeit – mókárokat, mitkéket, markolábokat, bakurászokat – is felvonultatja a fiairól mintázott kisördögök mellett.
Szeptemberben a Jelenkor Kiadónál megjelenik „A szomjas troll” című mesefüzér, skandináv minieposzokkal. A finn metálzenekarok nótáiban sűrűn előfordulnak a kőbunkójukkal menetelő trollok – ezzel a különös ízlésű metálrajongó feleségének kedveskedik Varró Dániel.
Szerző
Friss
- Csendesül az időjárás szigora
- ‘Sosem voltam a Pride-on, idén viszont biztos kimegyek’ – Reagált Orbán kijelentésére a Budapest Pride szervezőcsapata
- A Trump-Musk duó megzsarolta Zelenszkijt – Orbán jó érzékkel tudja, kit akar majmolni….
- Nagy márciusi horoszkóp – Senkit nem kímél, sem a jótól, sem a rossztól….
- Havasi Bertalanból lehet Orbán washingtoni kutakodója? – (kormány)Biztos állás…..
- Hihetelen, de megtörtént, sikeres tüntetést szerveztek a bírók
- Sztálin újjászületése – A bébi neve: D. Trump
- Vigyázz, kész, évértékelő!
- Magyar Péter: nem szeretném ellopni a showt a megfáradt TSZ-elnöktől
- Ön is érzi, amit Szánthó Miklós? ‘Végre ismét szabadon lélegezhetünk, mióta Donald Trump visszatért a Fehér Házba’