A Real Madrid magabiztosan nyert Gulácsiék ellen

A három magyar válogatott játékossal felálló RB Leipzig a hajrában kapott két góllal szenvedett vereséget a Real Madrid vendégeként.

Real Madrid

A három magyar válogatott játékossal felálló RB Leipzig a hajrában kapott két góllal szenvedett vereséget a Real Madrid vendégeként, Erling Haaland győztes gólt szerzett a Manchester City színeiben korábbi klubja, a Borussia Dortmund ellen.

A Juventus második vereségét is elszenvedte a Bajnokok Ligája csoportkörének második fordulójában

A Gulácsi Péterrel, Szoboszlai Dominikkal és Willi Orbánnal felálló Leipzig kétgólos vereséget szenvedett a Real Madrid vendégeként.

A találkozón egészen a 80. percig minden jel arra mutatott, hogy gól nélküli pontosztozkodás lesz ekkor azonban Federico Valverde megszerezte a vezetést a házigazdáknak, Marco Asensio pedig el is döntötte a mérkőzést. A lipcseiek mindhárom magyar válogatott játékosa végigjátszotta a meccset.

Luka Modric Puskás Ferenc 57 éve tartó csúcsát adta át a múltnak

A Real Madrid játékmestere a BEK és a Bajnokok Ligája történetének legidősebb mezőnyjátékosa lett a királyi gárda történelmében, aki pályára lép a legrangosabb európai kupasorozatban. A korábbi csúcsot Puskás Ferenc tartotta (1965).

Moric és Schlager
Luka Modric és Xaver Schlager

Carlo Ancelotti vezetőedző szerint elérte célját csapata

“Nem azt kértem a játékosaimtól, hogy nagyszerű futballal rukkoljanak ki, hanem azt, hogy játsszanak egyszerűen és nyerjenek”

– értékelt a 2-0-s hazai sikert hozó szerdai, madridi mérkőzés után.

Az olasz tréner elismerte, hogy nem volt látványos a mérkőzés, de megismételte, a cél az volt, hogy a három pontot begyűjtsék.

“Tudtuk, hogy a lipcseiek veszélyesek ellentámadásokból, így minden eszközzel el akartuk kerülni, hogy teret engedjünk nekik a hátunk mögött. Csak kétszer találtak rést a védelmen. Az első félidőt kontrolláltuk, amikor pedig csökkent rajtunk a nyomás, gyors átmenetekkel támadtunk”

– tette hozzá.

A vezetést a 80. percben megszerző Federico Valverdét illetően elárulta, korábban azt mondta neki, széttépi az edzői bizonyítványát, ha a játékos nem szerez legalább tíz gólt az idény során.

Az F csoport másik mérkőzésén az első fordulóban Lipcsében magabiztos győzelmet arató Sahtar Donyeck pályaválasztóként döntetlent játszott a Celtic Glasgow-val Varsóban.

A Chelsea házigazdaként 1–1-es döntetlent játszott a Salzburggal. A nézők a 21. percben állva tapsoltak és énekeltek, így éltették a múlt héten menesztett Thomas Tuchel vezetőedzőt, akinek az irányításával tavaly tavasszal megnyerte a BL-t a londoni csapat. Ez volt az első mérkőzése a Chelsea-nek a német szakvezető helyét átvevő Graham Potter irányításával.

Bajnokok Ligája, csoportkör, 2. forduló:

E csoport

AC Milan – Dinamo Zagreb 3-1 (1-0)
Gól: Giroud (45., 11-esből), Saelemaekers (47.), Pobega (77.), illetve Orsic (56.)

Chelsea – Red Bull Salzburg 1–1 (0–0)
Gól: Sterling (48.), illetve Okafor (75.)

Az állás: 1. AC Milan 4 pont, 2. Dinamo Zagreb 3, 3. FC Salzburg 2, 4. Chelsea 1

F csoport:

Sahtar Donyec –  Celtic Glasgow 1-1 (1-1)
Gól: Mudrik (29.), illetve Bondarenko (10., öngól)

Real Madrid – RB Leipzig 2–0 (0–0)
Gól: Valverde (80.), Asensio (91.)

Az állás: 1. Real Madrid 6 pont, 2. Sahtar Donyeck 4, 3. Celtic FC 1, 4. RB Leipzig 0

G csoport:

Manchester City – Borussia Dortmund 2–1 (0–0)
Gól: Stones (80.), Haaland (84.), illetve Bellingham (57.)

FC Köbenhavn – Sevilla 0–0 (0–0)

Az állás: 1. Manchester City 6 pont, 2. Borussia Dortmund 3, 3. FC Köbenhavn 1 (0-3), 4. Sevilla 1 (0-4)

H csoport:

Juventus – Benfica 1–2 (1–1)
Gól: Milik (4.), illetve Joao Mario (43., tizenegyesből), Neres (55.)

Makkabi Haifa – Paris Saint-Germain 1–3 (1–1)
Gól: Chery (24.), illetve Messi (37.), Mbappé (69.), Neymar (88.)

Az állás: 1. Paris Saint-Germain 6 pont (5-2), 2. Benfica 6 (4-1), 3. Juventus 0 (2-4), 4. Makkabi Haifa 0 (1-5)

A csoport:

Rangers FC – SSC Napoli 0–3 (0–0)
Gól: Politano (69., tizenegyesből), Raspadori (85.), Ndombele (91.)
Kiállítva: Sands (56. – Rangers)

Az állás: 1. Napoli 6 pont, 2. AFC Ajax 3 (5-2), 3. Liverpool FC 3 (3-5), 4. Rangers FC 0

Forrás: M4 Sport / UEFA