Kultúra
A szuperhős is csak a filmvásznon halhatatlan, elment a Fekete párduc
Published
4 év agoon
By
M. EmilGyászol a szuperhős-galaxis és a színészvilág. Pénteken vastagbélrákban meghalt Chadwick Boseman, a Fekete párduc sztárja. Négyéves csata után 43 évesen ment el – erősítette meg képviselője a Variety-nek .
Drámai hősből szuperhős
Mielőtt a Marvel szuperhősévé választották volna, Boseman karrierje a fekete-amerikai ikonok, Jackie Robinson (2013-ban a 42-es) és James Brown (a 2014-es „Get on Up”) ábrázolásával telt.
„Mérhetetlen bánattal erősítjük meg Chadwick Boseman elmúlását” – mondta egy Twitter-hírcsatornájához eljuttatott nyilatkozat. „Életének nagy megtiszteltetés volt T’Challa királyt megeleveníteni a” Fekete Párducban „.
Kevin Feige:”Chadwick elmúlása teljesen pusztító
Marvel Studio elnöke és a Marvel kreatív vezetője így folytatta, Ő volt a mi T’Challa, a Fekete Párducunk és kedves barátunk. Valahányszor megérkezett a forgatásra, karizma és öröm sugárzott belőle, és amikor megjelent a képernyőn, valami igazán kitörölhetetlen alkotást készített. Sok csodálatos embert testesített meg munkájában, és senki sem volt jobb a nagy emberek életének megszemélyesítésében mint Ő. Olyan okos és kedves, erőteljes és erős, mint mindenki, akit ábrázolt. Most korunk ikonjaként helyet foglal mellettük. A Marvel Studio családja a valódi családdal együtt gyászolja Őt”
Bob Iger, a Walt Disney Co. elnöke:
„Mindannyiunkat lesúlyt Chadwick Boseman tragikus elvesztése – rendkívüli tehetség, és az egyik legkíméletesebb és adakozóbb lélek volt, akivel valaha találkoztam. Óriási erőt, méltóságot és mélységet hozott úttörő szerepébe, a Fekete Párducba; szétzúzza a mítoszokat és a sztereotípiákat, világszerte milliók által várva várt hőssé válik, és mindannyiunkat arra ösztönöz, hogy nagyobb álmokat álmodjunk és többet követeljünk, mint a status quo. Gyászoljunk mindazt, ami ő volt, és mindazt, amire szánták volna. a Disney-nél mindannyian imáinkat és szívből jövő részvétünket küldjük családjának.”
Csendes szenvedés
Bár Boseman soha nem beszélt nyilvánosan a diagnózisáról, a nyilatkozat szerint karrierje nagy részében átdolgozta a kezelését, kezdve akkor, amikor egy másik fekete-amerikai ikont, Thurgood Marshallt játszotta a 2017-es „Marshallban” – egy évvel a „Fekete párduc” premierje előtt. Boseman legutóbb Spike Lee vietnami háborús drámájában, a „Da 5 Bloods” című filmben jelent meg.
Három fiú közül a legfiatalabbként született Andersonban. Amikor középiskolás volt, Boseman írással foglalkozott. A Howard Egyetemen a rendezést tanult, Phylicia Rashad mentorálta.
Miután New Yorkba költözött, felszippantotta a színházi élet, vendégszerepeket kapott olyan műsorokban, mint a „Law & Order”, „CSI: NY” és „ER”, valamint az NBC sorozata az „Ismeretlen személyek”. Boseman első nagy kiugrását azonban a 42-es játékosról Jackie Robinsonról, az első fekete profi baseball játékosról készült film, hozta meg neki.
Utolsó alkotásait már a kemoterápia és több műtét kísérte, ám élete végéig nem beszélt betegségéről.
Béke vele!
Ő nem volt szuperhős:
Szerző
1 Comment
Leave a Reply
Leave a Reply
Friss
- Lebukott a valósághajlító Nagy István miniszter
- Ha péntek, akkor Orbán-rádió
- Felfüggesztett börtön és pénzbüntetés a fogolybántalmazó börtönőröknek
- Három csillagjegy, melynek szülötte szerényebb még az ibolyánál is
- A Mikulásgyárnak annyi – 119 megkeresett cég közül egy sem szponzorálta
- Háztartáspénz – Államháztartáspénz
- Mi történt a Magyar Színházban? – Miért kellett korházba szállítani 16 embert
- Schmidt Mária: Szájer József azért most tért vissza, mert kiváló képességű, kipróbált harcos (…) minden percét élvezem, amikor vele beszélgetek
- Kormányzati munkáshitel-csapda: néhány hónap munka nélkül és ugrik a kamattámogatás
- Ne törje a fejét, Juszt László kiszámolta: a heti kormányadósság főszáma 129.000.000.000 forint
Pingback: Ki gondolta volna? - Superman zsidó volt - Városi Kurír