Budapesti hétköznapok
A világ 24. Madame Tussauds múzeuma Budapesten nyílik
Több világváros után május 25-én Budapesten, a Palazzo Dorottyában is megnyílik jelenleg az egyetlenként Közép-Európában a Madame Tussauds-kiállítás 51 élethű magyar és külföldi viaszfigurával.
Több világváros után május 25-én Budapesten, a Palazzo Dorottyában is megnyílik jelenleg az egyetlenként Közép-Európában a Madame Tussauds-kiállítás 51 élethű magyar és külföldi viaszfigurával.
24. Madame Tussauds-produkció
A 250 éves múltra visszatekintő turisztikai világmárka hazai sajtópremierjén Chris Scurrah, a franchise jogtulajdonos Merlin Attractions Operations Ltd. képviselője felidézte, hogy a Merlin a világ egyik legnagyobb szolgáltatója, évente 67 millió látogatót vonz olyan attrakcióival, mint a Legoland, a London Eye, a Sea Life és a Madame Tussauds-panoptikum – fogalmazott. Mint kiemelte,
a Madame Tussauds Budapest az első egyedileg fejlesztett és újonnan épített franchise helyi partnerekkel.
Paul Fox, az Egyesült Királyság budapesti nagykövete úgy fogalmazott, hogy nemcsak a világhírű kiállítás terjeszkedését ünneplik, hanem Budapest gazdag kulturális örökségét és vibráló szellemiségét is, amivel nagyszerű brit márka veti meg lábát Magyarországon, és jelenleg ez az egyetlen Madame Tussauds-panoptikum Közép-Európában. Kreinbacher József, a Madame Tussauds Budapest tulajdonosa Pablo Picassot idézve azt mondta:
„Minden, ami elképzelhető, az valósággá válik, és minden, amit az emberi képzelet el tud képzelni, az megvalósítható”.
Karácsony: kicsit olyan, mint maga a város….
Karácsony Gergely, Budapest főpolgármestere úgy fogalmazott, hogy a 150 éves Budapestnek egyfajta ajándék a Tussauds-panoptikum, amelynek viaszfigurái olyan emberközeli érzést adnak, mintha közös történetünk lenne az itt látható hírességekkel. Mint mondta, ezen a kiállításon megtalálhatók a jelen, a múlt és a régmúlt figurái is, ami kicsit olyan, mint maga az egész város.
A szervezők közleménye szerint
a világ 24. Madame Tussauds-produkciója 51 élethű figurát és a hozzájuk tartozó installációkat hozza el a közönségnek. Az attrakcióban 17 magyar vonatkozású híreséggel találkozhatnak a látogatók, ezek kizárólag a budapesti produkció számára készültek a Madame Tussauds London melletti műhelyében. A dokumentum felidézi, hogy a tervezési szakaszban megkérdezték a közönséget, hogy kikre lenne kíváncsi a leginkább.
A tárlat belső tereiben számos hazai ikonikus épület és műemlék jelenik meg. A látogatók
- átsétálhatnak a Budai Váralagúton,
- sztárokkal találkozhatnak a Duna-korzón,
- helikopteres filmforgatás szereplői lehetnek a Halászbástyán, és
- elmerülhetnek a gyógyfürdők különleges világban is.
Magyar és külföldi személyiségek is helyet kaptak a budapesti Madame Tussauds-kiállításon: többek között
Harry Houdini, Hosszú Katinka, Karády Katalin, Kossuth Lajos, Liszt Ferenc, Lugosi Béla, Mátyás király, Munkácsy Mihály, Neumann János, Palvin Barbara, Papp László, Petőfi Sándor, Puskás Ferenc, Sissi, Szent István király, Széchenyi István és Zámbó Jimmy, valamint Ferenc pápa, a néhai II. Erzsébet királynő, Beyoncé, Sandra Bullock, George Clooney, Tom Cruise, Penélope Cruz, Hszi Csin-Ping, Leonardo DiCaprio, Robert Downey Jr., Lady Gaga, Mihail Gorbacsov, Ronald Reagan, Steven Spielberg és Donald Trump viaszszobra látható. Kizárólag Budapesten találkozhat a nagyközönség Bud Spencer, Chuck Norris és Peter Falk élethű szobraival.
…és a matek…
Az eredeti múzeumot, Londonban csak akkor látogathatjuk meg, ha elővételben vettünk jegyet, de ott is kőkemény várólista van, nem lehet csak úgy beugrani a kiállítást megnézni.
A londoni belépő ára elővételben 33,50 font, azaz kb. 16 ezer forint, de ha aznap sikerül csak jegyet vennünk, úgy 37 fontot fizethetünk a belépőért, ami mostani árfolyamon 17 490 forint.
A közelben Bécsben működik még ilyen panoptikum, ott
elővételben 21,60 euróért nézhetjük meg a kiállítást, tehát majdnem 9 ezer forintért, míg ha nem elővételben, hanem aznap vásárolunk jegyet, akkor 24 euróért, azaz kb. 10 ezer forintért mehetünk be.
Amszterdamban
a belépő elővételben 22 euró, tehát kb. 9 ezer forint,
Prágában
250 korona a jegy, ami kicsit több mint 4 ezer forint.
Budapesten így alakulnak az árak:
a diákcsoportokna pedig:
Háttér
2 éve írtuk a budapesti Madame Tussauds kapcsán : a hazai szervező cég a Dorottya Experience Kft., amelynek a legnagyobb tulajdonosa Kreinbacher József építőipari vállalkozó és pezsgőgyáros, az egyik leggazdagabb magyar üzletember. Három vezető munkatársa Kacsóh Gábor magyar származású luxemburgi nemzetközi jogász, Köncz Miklós, Kreinbacher József régi partnere, a projekt gazdasági és pénzügyi vezetője és Unger Zsolt, az egyik legismertebb magyar márkaépítő szakember, a projekt kreatív vezetője lesz.
Már hallotta valahol a cég nevét? Nem téved….
Saját magát buktatta le 300 milliárdos keretösszegű turisztikai programja, a Kisfaludy-program honlapjának átalakításával a Magyar Turisztikai Ügynökség (MTÜ)
– írta 2020 októberében a HVG. A már lezárt pályázatokat összesítő, évenkénti nyilvántartásba számos olyan, a korábbi években vissza nem térítendő támogatást nyert projekt is bekerült, amely nem egy-egy konkrét pályázati körben, hanem egyedi döntés útján jutott állami forráshoz, és amelyet a maga idejében valahogy „elfelejtett” kommunikálni az ügynökség. Az eddig nem publikált támogatások listáját böngészve többnyire egyértelműen kiderül, hogy a megítélt összegből hol és mi valósul majd meg.
A Magyar Turisztikai Ügynökség tavalyi támogatásainál ez alól egyetlen kivétel van, mégpedig éppen az egyik legnagyobb:
a 2019 márciusában alapított Dorottya Experience Kft. több mint 3 milliárd forintot kapott egy minden magyarázat nélkül csak Dorottya Experience címen szerepeltetett projektre.
A kft.-ről a cégnyilvántartásból nem derül ki több,
mint hogy az építőipari cége mellett somlói pincészetéről és borászatáról ismert üzleti vizionárius és milliárdos, Kreinbacher József alapította.
(Az üzletember vagyonát 8 milliárd forintnyira becsülte a leggazdagabb magyarokat összesítő idei kiadvány.) A cég százszázalékos tulajdonosa pedig ez év márciusától a tavaly novemberben bejegyzett Hungarian Entertainments Zrt. Mindkét társaság székhelye a fővárosi Dorottya utca 6. szám alatt, a Zoboki–Demeter Építésziroda tervei alapján tíz éve felújított egykori Wurm-ház – mai nevén: Palazzo Dorottya – épületében van, ahol öt éve a Kreinbacher Birtok budapesti kereskedelmi központja és több építészeti díjat nyert Tasting Salonja is működik.
A hárommilliárdos támogatást nyert kft. neve és címe alapján annyi mindenképpen egyértelmű, hogy valami készül a patinás Dorottya utcai műemlék épületben,
de hogy mi, az nemcsak a Kisfaludy-pályázat összesítéséből nem derült ki, hanem a projektgazda, Kreinbacher József is igyekszik egyelőre titokban tartani. Az üzletember a HVG megkeresésére egy nemzetközi céggel való együttműködésre és az ebben vállalt titoktartási kötelezettségére hivatkozva csak annyit árult el, hogy
egy Magyarországon eddig nem létező, szórakoztató- és látványelemeket ötvöző élményközpont nyílik az épület földszintjén. (Forrás)
Mára kiderült, mi is a meglepi!
Kacsóh Gábor a Telexnek azt mondta,
élete egyik legnagyobb üzleti sikerének tartja, hogy Budapest nyert a komplex pályázaton sok más világvárossal szemben.
Köncz Miklós pedig elárulta, hogy a Magyar Turisztikai Ügynökség (MTÜ) a Kisfaludy programból önmagában 3,1 milliárd forinttal támogatta a projektet.
Szerző
Friss
- Ezt nevezzük mi népvándorlásnak – Több mint 100 millió amerikai kel útra a napokban
- Ujhelyi István: amikor a valóság nem kopogtat többet, hanem egyszerűen berúgja az ajtót
- Vasárnapi (cseppet sem) ünnepélyes gondolatok egy pici országból
- Vidéki prókátor: Lázár, a Fidesz Gyurcsánya?
- Szanyi Tibor: kracsun = karácsony? – Úgy látszik, a jó hírek csak nem akarnak Orbánhoz kötődni
- Készülj a karácsonyra – 5 jótanács: így díszítsd az otthonod
- Orbán Viktor szerint “Brüsszel” Magdeburgot akar csinálni Magyarországból
- Időjárás, ma havazik, de mi lesz karácsonykor?
- Vasárnapi horoszkóp két nappal karácsony előtt
- Jobb félni? – Nemcsak rendőrök, de civilruhások is figyelnek