Sport

A Zsófia rendezvényhajón fogadták a Világjátékokon részt vett magyar sportolókat

Világjátékok

Kedden ünnepélyesen fogadták az egyesült államokbeli Birminghamben rendezett 11. Világjátékokon 11 arany-, 7 ezüst- és 9 bronzérmet szerző magyar küldöttséget.

A Zsófia rendezvényhajón tartott köszöntésen Mészáros János, a Nemzeti Versenysport Szövetség (NVSZ) elnöke üdvözölte a megjelenteket, majd beszédében kiemelte: a Világjátékokon a versenyzők sporttörténelmet írtak, várakozáson felül teljesítve minden idők legjobb magyar szereplését produkálták.

“Különösen értékes ez az eredmény olyan időszakban, amikor a koronavírus-járvány a sportéletet is megnehezítette, nemcsak a tokiói olimpiát, hanem a Világjátékokat is egy évvel el kellett csúsztatni”

– fogalmazott az elnök.

Schmidt Gábor sportért felelős helyettes államtitkár beszédében kiemelte a versenyzők mellett dolgozó edzők és szakemberek munkáját, és ugyanilyen fontosnak nevezte a szülők támogatását is.

“Nagyszerű csapatmunka eredménye volt a Világjátékokon elért hatalmas magyar siker, mindenki tette a dolgát. Mi itthonról szurkoltunk nektek, nekünk ez volt a feladatunk”

– tette hozzá Schmidt Gábor.
Világjátékok
Fotó: Freschli József

A beszédeket követően Mészáros János és a helyettes államtitkár emlékplakettet adott át minden versenyzőnek.

A birminghami multisport-eseményen Magyarország – amelyet 17 sportágban 58 versenyző képviselt – a hatodik helyen végzett az éremtáblázaton.

A nem olimpiai sportágak négyévente megrendezett seregszemléjén 112 ország több mint 3600 sportolója vett részt.

A 11. Világjátékokon érmet szerző magyar sportolók

Aranyérmesek

Aerodance csoport – Farkas Balázs, Hajdú Kata, Lőcsei Zoltán, Makranszki Anna, Ruzicska Vanessza, Ökrös Janka, Simon Zsófia, Szőllősi Panna
Aerobik trió – Bali Dániel, Mazács Fanni, Farkas Balázs
Maratoni kajak – Kiszli Vanda, sprinttáv
Maratoni Kajak – Kiszli Vanda, klasszikus táv
Uszonyosúszás – Senánszky Petra, 50 méteres uszonyos gyors
Uszonyosúszás – Senánszky Petra, 100 méteres uszonyos gyors
Uszonyosúszás – Holoda Péter, 100 méteres uszonyos gyors
Uszonyosúszás – Mozsár Alex, 400 méteres felszíni úszás
Vízi- és életmentés – Női 4X50 méteres akadályváltó (Senánszky Petra, Gyurinovics Fanni, Jakabos Zsuzsanna, Verrasztó Evelyn és Ugrai Panna)
Vízi- és életmentés – Férfi 4X50 méteres akadályváltó (Szabó Szebasztián, Gyárfás Bence, Takács Krisztián, Balog Gábor és Giczi Mátyás)
Vízi- és életmentés – Férfi 4X50 méteres vegyesváltó (Szabó Szebasztián, Gyárfás Bence, Takács Krisztián, Balog Gábor és Giczi Mátyás)

Ezüstérmesek

Aerobik csoport – Bali Dániel, Mazács Fanni, Farkas Balázs, Szőllősi Panna, Lőcsei Zoltán
Aerobik vegyespáros – Bali Dániel, Mazács Fanni
Uszonyosúszás – Mozsár Alex, 200 méteres felszíni úszás
Uszonyosúszás – Varga Krisztina, 100 méteres uszonyos gyors
Uszonyosúszás – Női 4X100 méteres felszíni váltó (Suba Sára, Senánszky Petra, Károlyi Csilla, Varga Krisztina)
Karate – Tadissi Martial (67 kg)
Vízi- és életmentés – Női 4X50 méteres vegyesváltó (Senánszky Petra, Gyurinovics Fanni, Jakabos Zsuzsanna, Ugrai Panna és Verrasztó Evelyn)

Bronzérmesek

Maratoni kajak – Csikós Zsóka, sprinttáv
Uszonyosúszás – Bukor Ádám, 200 méteres felszíni úszás
Uszonyosúszás – Bukor Ádám, 400 méteres felszíni úszás
Uszonyosúszás – Varga Krisztina, 50 méteres uszonyos gyors
Uszonyosúszás – Károlyi Csilla, 200 méteres felszíni úszás
Ritmikus gimnasztika – Pigniczki Fanni, labda
Ritmikus gimnasztika – Pigniczki Fanni, karika
Muaythai – Spéth Norbert (67 kg)
Muaythai – Sándorfi Ajsa (60 kg)

Forrás: NVESZ / MTI

Friss híreink

About Author

Szólj hozzá!