Kerítésen innen
Áder János főállású „volt köztársasági elnök” másodállást vállalt
Széles körben elismert szakemberek véleményét kéri ki Lantos Csaba energiaügyi miniszter annak érdekében, hogy a Paksi Atomerőmű a környezet- és vízvédelmi szempontokat szem előtt tartva garantálhassa a hazai fogyasztók zavartalan kiszolgálását. Áder János is erősíti a csapatot.
Egy kis mellékes….?
Az Energiaügyi Minisztérium közösségi oldalán található poszt szerint
„Ma tartotta meg alakuló ülését a kapcsolódó szabályozási feladatok és szükséges beavatkozások áttekintésével is foglalkozó tanácsadó testület. A kora tavasszal esedékes következő találkozóig a tagok saját szakterületeiken részletekbe menően megvizsgálják a kérdéskörrel összefüggő tapasztalatokat, trendeket, lehetséges hatásokat és a nemzetközi jó gyakorlatokat”.
<<< Olvassa cikkeinket a Facebookon és a Google hírei között is! >>>
A testület létrehozásának okát a miniszter a klímaválsággal is összefüggésbe hozta.
„…Idén megdőlt a mindenkori nyári rendszerterhelési csúcs, a tartós kánikulában megugró igényeket időnként csak a belföldi áramtermelési és az importlehetőségek teljes körű mozgósításával lehetett fedezni.
A hatályos előírások szerint az érintett Duna-szakasz vizének hőmérséklete a paksi blokkok hűtővizének kibocsátási pontjától folyásirányban számított 500 méteres szelvényben nem haladhatja meg a 30 Celsius-fokot. E kötelezettség betartása érdekében a Paksi Atomerőmű már akkor megkezdi teljesítményének sávos csökkentését, amint a vízhőmérséklet átlépi a 29,5 fokot. A klímaváltozás következtében az időjárási körülmények egyre többször vezethetnek a határérték eléréséhez nyáron, elsősorban alacsony vízállás esetén. E hatást erősíti, hogy az atomerőmű üzemelésének kezdete óta a Duna maximális hőmérséklet átlaga közel 3 fokkal emelkedett.”
A poszt kifejti azt is, mi a célja testületnek:
„A Fenntartható Atomenergiáért Tanácsadó Testület életre hívásának egyik célja, hogy e döntések indokolt esetben a szakmai-tudományos megfontolások körültekintő mérlegelése nyomán, világos eljárásrend szerint születhessenek meg.”
Ők lettek a tanácsadó testület tagjai:
- Áder János, korábbi köztársasági elnök, a Kék Bolygó Alapítvány kuratóriumi elnöke,
- Aszódi Attila, a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem dékánja, korábbi Paks II.-ért felelős államtitkár
- Cimer Zsolt, a Nemzeti Közszolgálati Egyetem, Víztudományi Kar, Víz- és Környezetbiztonsági Tanszék megbízott tanszékvezetője,
- Horváth Ákos, a HUN-REN Energiatudományi Kutatóközpont főigazgatója,
- Horváth Péter János, az MVM Paksi Atomerőmű Zrt. vezérigazgatója,
- Kádár Andrea Beatrix, az Országos Atomenergia Hivatal elnöke
- Kiss Csaba, az MVM Zrt. termelési vezérigazgató-helyettese.
Friss
- A tél azért tél marad
- Marihuánás elektromos cigarettákat foglalt le a NAV
- Kocsis Máté ‘nemzetbiztonsági cuccra’ hivatkozva vádol, ami persze titkos – Higgyük el, hiszen Ő mondta?
- Látja? Nem látja? Akkor jól látja… – 233 napja beígérte a kormány, Szentkirályi Alexandra átadta, de hűlt helye van…
- Gazdaságpolitika-tanár az MCC-ről: ma egy átlagos ‘szegény’ család jobban él, mint 2010-ben egy átlagos ‘gazdag’ család
- Forgalmirend-változás a Liszt Ferenc repülőtér környékén
- Magyar holokauszttúlélő ‘áldozata’ is van az olasz antiszemta hullámnak
- ‘Évszázados ingatlanpanama’, vagy kiéletlen gyerekkori vonat-mánia: Garancsi egy, a Matolcsy-kör négy pályaudvart bérelne 99 évig
- Tudja? Nem tudja, de érdekli? Itt az ígéretes alkalom…
- Mítoszok és valóság: mennyi esélyed van nyerni egy online kaszinóban? – Wildrobin Casino