Kerítésen túl
Akárcsak Budapesten – Tüntetés Amerika-szerte a Trump-Musk tandem ellen

Az európai tüntetések, amelyeknek célpontja mindenhol a Budapestihez hasonló autokrata vezetés, átlebegett a „nagy vízen”, egészen Amerikáig. Ha megnézzük az ottani tüntetések legfőbb céljait, kísértetiesen hasonlítanak a ,magyar, a Hadházy által gründolt demonstrációkéhoz.

„El a kezekkel!”
Tömegek vonultak utcára szerte az Egyesült Államokban, és más országokban is szombaton, hogy tiltakozzanak Donald Trump és Elon Musk politikája és intézkedései ellen. A „Hands Off!” (El a kezekkel!) jelszó alatt szerveződő demonstrációk célja az volt, hogy látványos, országos elutasítást fejezzenek ki a szervezők szerint zajló ellenséges hatalomátvétellel szemben. Több mint 1400 helyszínen szerveztek tiltakozást, köztük szövetségi hivatalok, parlamentek, városházák és parkok környékén.
Egybeesések
Szombaton érkeztek a Hősök terére azok a szerb fiatalok, akik egészen Brüsszelig kerekeznek, hogy ott átadhassák petíciójukat. A memorandumban a hazájukat súlytó korrupció ellen tiltakoznak, és, hogy komoly gondolják mindezt annak kellő súlyt adhat az újvidéki vasútállomás bedőlésekor meghaltak emlékére a több mint féléve folytatott országos tüntetéssorozat. Voltak Szlovákiában is, ugyan kisebb, de határozott kormány ellenes megmozdulások, és azt se felejtsük, hogy a héten lángokban állt Putyin limuzinja is.
A fő követelések szinte kísértetiesen hasonlítanak egymásra valamennyi helyszínen, így az USA-ban is:
- A milliárdosok politikai befolyásának megszüntetése, valamint Trump kormányzatának korrupciójának felszámolása.
- A dolgozó emberek számára fontos szociális programok – például a Medicaid és a társadalombiztosítás – forrásmegvonásának leállítása.
- A bevándorlók, transznemű emberek és más kisebbségi közösségek elleni kormányzati támadások megfékezése.
<<< Olvassa cikkeinket a Facebookon és a Google hírei között is! >>>
Árad az ellenállás
Több mint 600 ezren regisztráltak az ország különböző pontjairól a tüntetésekre. Washington DC-ben több képviselő is felállt a pódiumra, hogy a Trump-kormányzatról beszéljen, köztük Jamie Raskin marylandi demokrata képviselő, aki azt mondta, nincs jövője olyan elnöknek, aki
„a Mussolini politikájával és Herbert Hoover gazdaságtanával operál (…) Alapítóink olyan Alkotmányt írtak, amely nem azzal kezdődik, hogy „Mi, a diktátorok”, a preambulumban ez áll: „Mi, az emberek” – mondta Raskin a Washingtoni emlékműnél összegyűlt több ezres tömeg előtt, a kormányzatot elítélő táblákkal. „Egyetlen erkölcsös ember sem akar egy gazdaságba zuhanó diktátort, aki ismeri mindennek az árát és semminek az értékét.”
A demonstráció résztvevői az egész országból érkeztek, hogy erőt mutassanak, az ország fővárosában, a kormány politikájával kapcsolatos aggodalmak miatt- írta meg a CNN. Ehhez hasonló megmozdulások voltak Párizsban és Londonban is.
Szerző
További cikkek olvasása a szerzőtől, a nevére kattintva.

Friss
- Tényleg ott tartunk, hogy Lázár miniszter első számú teljesítménye a valós idejű vonatinformációk elrejtése?
- Varga Judit a bíróság előtt – Pályakép csata után…
- Egy különleges horoszkóp SMS-stílusban
- Veres János volt pénzügyminiszter, a Moldáv Köztársaság nyírbátori (!) székhelyű, tiszteletbeli konzulja a „kilógó narancs-lóláb”
- Pankotai Lili: „megtiszteltetés, hogy én lehetek az első, akit feljelentettek, amiért részt vettem a Pride-on”
- Az ország kifosztása a kánikula alatt is zavatalanul folytatódik
- Dömötör Csaba fideszes EP-képviselő belépett Bakondi György mellé riogatási 2.0 szakembernek
- „Ismerjük a fajtáját. Tele a Tisza ilyenekkel…” – bukott ki a Fidesz-frakció szóvivőjéből
- Csillagok alatt, szerelem előtt – Július első hétvégéjének randihoroszkópja
- Az önkényuralom “ellenállási mozgalma”