Kerítésen innen
Amit csak felfal, mindent tönkre vág(ta) a kis(?)gömböc
Új helyen a Nemzeti Vágta, behúzta ezt is a mészáros-univerzum.
Annak idején Tamás István és Geszti Péter álmodta a Hősök terére a Nemzeti Vágtát, amit később -hogy, hogy nem- eladtak a NER-nek. A rendezvény új urai keze alatt lassan eljelentéktelenedett, ahogy oly sok más az rezsim állattal megirigyelt, átvett, majd szakértelem híján szintén letűnt esemény, lásd például Operabál. A Vágta agonizálásának újabb, de kétségkívül fényes szakasza kezdődik ebben az évben, ám már nem a bűnös Budapesten, hanem Mészáros Lőrinc csili-vili új lovasarénájában.
Gombhoz a kabát
16. Nemzeti Vágta jövő hétvégén új helyszínen, Szilvásváradon várja a látogatókat, a nemzeti kinccsé nyilvánított lipicai ménes otthonában
– hangzott el az M1 aktuális csatorna csütörtöki műsorában.
Ez az a lovasközpont, amelyet a 2013-ban tervezett 1,68 milliárd forint helyett 2016-ra összesen 6,8 milliárd forintért épített fel Mészáros Lőrinc egyik cége, a Mészáros és Mészáros Kft.
Úgy látszik elindult a kormányzati „töltike”, mert mégis milyen már, hogy ott porosodik (mi pénzért!) egy ilyen csodás aréna, úgyhogy „hátrafelé nyilazva” odaterelték az egyébként is már-már hullaszagú vágtát, amit eddig minden évben, de egyre nehezebben valahogy azért életre pofoztak nemzeti holtából.
A hivatalos magyarázat
„Tizenöt évig Budapesten, a Hősök terén rendeztük meg a vágtát, most azt gondoltuk, lépünk egyet és lovas világunk egyik fővárosába, a magyar turizmus egyik központjába, Szilvásváradra költözik a Nemzeti Vágta”
– mondta a műsorban Szotyori Nagy Kristóf versenyigazgató, hozzátéve, hogy az új helyszínen adottak az infrastrukturális lehetőségek a verseny biztonságos megrendezésére. Az épített lovasstadion pályája jól „lepróbált”, állatvédelem szempontjából a legideálisabb. Szintén tőle tudhattuk meg, hogy 60 település kvalifikálta magát a 15 elővágtán, amit tíz magyarországi és öt határon túli helyszínen tartottak.
Magyar nyereg alá magyar lovat
Az előző évekhez képest több változás is lesz, így Szilvásváradon a korábbi öt helyett négy lovas fog egyszerre starthoz állni egy futamban, viszont a táv nem változik.
„A legnagyobb változás talán emellett az, hogy magyar tenyésztésű lovakkal versenghetnek csak a résztvevők”
– emelte ki, hozzátéve, hogy ezzel a magyar sportlótenyésztést próbálják segíteni. A megmérettetésen a korábbi évek hagyományainak megfelelően idén is lesz nemzetközi futam nyolc ország részvételével.
Nagy változás, hogy a nemzetközi futam versenyzői idén lipicai lovakon fognak lovagolni.
A Kishuszár Vágta kapcsán elmondta: idén 32 település küldi el fiatal lovasait a versenyre, ami rekordnak számít.
A versenyen 10-16 év közöttiek lovagolhatnak pónilovakon.
Szombaton lesznek az előfutamok 60 lovas részvételével, vasárnap pedig a középfutamokra bejutott 16 település lovasa vesz részt a versengésben. A döntőn vasárnap délután négy település lovasa közül kerül ki a győztes, aki a vágtadombon felemeli majd a díszkardot.
Maga a rendezvény olyan hangulatot teremt, ami semmihez nem hasonlítható. Szilvásváradon nagyon közel lesz a közönség, szinte együtt fog élni a pályán történő eseményekkel, emellett rengeteg kiegészítő program várja a látogatókat
– hangsúlyozta a versenyigazgató.
Szerző
Friss
- A Millenáris könyvfesztivál-mentes övezetté vált: 2025-ben nem engedi be az eseményt
- Juszt László heti matekja: az aktuális kormányadósság főszáma cirka 150.000.000 Euro
- 70.- forint/magyar kopf – Krausz Gábor segítséget kér
- Emberek, Orwell az 1984-et figyelmeztetésnek szánta, nem forgatókönyvnek
- Lebukott a hárommilliárdos számlagyár
- Orbán Viktor: Nem elég már oldalvizezni
- Elfüstölt egy villamos – Óriási közlekedési káosz Budapesten
- Orbán és Matolcsy, „két férfi egyeset”
- A horoszkóp ígérete szerint…
- (Nagyon)kisnyugdíjasunk felveszi a kesztyűt: a Mikulásgyár jár a gyerekeknek