labdarúgó-vb
Argentína tizenegyesekkel búcsúztatta Hollandiát
Az argentin labdarúgó-válogatott 2–2-es rendes játékidő majd hosszabbítás után tizenegyesekkel 4–3-ra legyőzte Hollandiát a katari világbajnokság negyeddöntőjében.
Az argentin labdarúgó-válogatott 2–2-es rendes játékidő majd hosszabbítás után tizenegyesekkel 4–3-ra legyőzte Hollandiát a katari világbajnokság negyeddöntőjében.
A mérkőzés első említésre érdemes próbálkozására a 22. percig kellett várni, Lionel Messi cselezett ki két holland játékost, majd húszról kapura durrantott, ám a labda néhány méterről kapu fölé szállt
Egy perccel később a holland csapat is megkísérelt egy távoli lövést, Steven Bergwijn viszont tőlságosan is pontatlan volt. A 33. percben Rodrigo De Paul révén megszületett a találkozó első kaput is eltaláló lövése, igaz, nagy feladatot nem adott vele Andries Noppertnek.
A 35. percben aztán ismét jött a Messi-mágia: a Paris Saint-Germain klasszisa zseniális passzt adott Nahuel Molinának, aki egy átvétel után a kimozduló Noppert mellett nyolc méterről a bal alsó sarokba pöckölt.
A 63. percben Messit buktatták a tizenhatos közelében, a hétszeres aranylabdás szupersztár az ezt követő szabadrúgásnál majdnem ki is centizte a bal felsőt, mintegy tíz centit tévedett, a labda ennyivel suhant el a léc fölött.
A 71. percben büntetőhöz jutott az argentin csapat: Denzel Dumfries buktatta Marcos Acunát a tizenhatoson belül, tette után a játékvezető azonnal a tizenegyespontra mutatott. A labda mögé természetesen Lionel Messi állt oda, ezúttal pedig nem is hibázott, magabiztosan a bal felsőbe emelt.
A hajrában Hollandia az első kaput is eltaláló próbálkozásából szépített, Steven Berghuis tekerte be a labdát a jobb szélről, Wout Weghorst pedig tizenegy méterről a bal alsóba bólintott.
A hosszabbítás tizenegyedik percében, amikor már azt hihette mindenki, Argentína kihúzza és továbbmegy rendes játékidőben, 17 méterről rúghatott szabadot a holland gárda, Teun Koopmeiners meglepetésre nem lőtt, hanem laposan berakta középre a labdát Weghortsnak, aki egy védővel a nyakán, hét méterről, estében a bal alsóba gurított (2-2).
A hosszabbítás második felében több argentin helyzet is volt, a legnagyobb lehetőség Lautaro Martínez előtt adódott, az Inter csatára azonban nyolc méterről célt tévesztett.
Az utolsó pillanatokban Messiék rákapcsoltak, többször is próbálkoztak lövéssel, Enzo Fernández távolról például kapufát lőtt, de ahogy ő sem, úgy a társak sem tudtak gólt szerezni – így a pénteki játéknap második meccsén is tizenegyespárbajra került sor.
Ebben Emiliano Martínez rögtön két próbálkozást is védett, míg az argentinok csak egyszer hibáztak, így 4–3-ra megnyerték a párbajt, s bejutottak a katari világbajnokság elődöntőjébe, ahol a brazilokat kiejtő horvátokkal csaphatnak össze.
FIFA labdarúgó-világbajnokság
Negyeddöntő:
Hollandia–Argentína 2–2 (0–1, 2–2, 2–2) – tizenegyesekkel 3–4
Katar, Luszail, Luszaili Nemzeti Stadion. Vezette: Lahoz (spanyol)
Gól: Weghorst (83., 90+11.), ill. Molina (35.), Messi (73. – 11-esből)
Hollandia: Noppert – Dumfries, Van Dijk, Timber, Aké, Blind (L. de Jong, 64.) – Gakpo (Lang, 113.), De Roon (Koopmeiners, a szünetben), F. de Jong, Bergwijn (Berghuis, a szünetben) – Depay (Weghorst, 78.).
ARGENTÍNA: E. Martínez – Molina (Montiel, 106.), Romero (Pezzella, 78.), Otamendi, Li. Martínez (Di María, 112.), Acuna (Tagliafico, 78.) – Mac Allister, De Paul (Paredes, 67.), Enzo Fernández – Messi, J. Álvarez (La. Martínez, 82.)
Forrás: M4 Sport
Horvátország büntetőkkel győzte le Brazíliát
Szerző
Friss
- A kormány tovább bővítette azok körét akik pályázhatnak a 3 milliós kocsma támogatásra
- Újabb Kövér-sarc: ezúttal 11 milliót húzott be…. kinek is?
- Szijjártó jártában-keltében belebotlott a kis Trumpba
- Kiutunk az Európai Unióból, avagy a magyar balsors
- Nagy bejelentés: májustól nem Csányi Sándor ‘vezérigazgatja’ az OTP-t
- Rezignáltan: ‘eszembe se jutott megnézni…’
- 6 csillagjegy akiknek a május bőségszaruvá válik
- Ki ‘tehet a kedvére’ Budapesten Jennifer Lopeznek? – Beindultak a Michelin-csillagos séf-celebek
- Pintér államtitkára ‘rózsaszín arccal’: biztosan lesznek idén nyáron is leálló klímák
- Orbán, vagy Trump van hatalmas lemaradásban, avagy van még mit ellesni egymástól….