Bulvár
Az időjárás a jövő hétre is tartogat néhány meglepetést
Az elmúlt mintegy 10 napban jó néhány váratlan meglepetéssel szolgált az időjárás. Hétfőtől azonban megnyugszik a december, és semmi különöset nem produkál, csak „mi lényege”: hideget hideget és megint csak hideget. Persze a szokásos kis meglepetések sem maradnak el.
Indul a hét
Hétfőre frontmentes, nyugodt légköri helyzet alakul ki napsütéssel, illetve délutántól nyugat felől vastagodó fátyolfelhőzettel. Említést érdemlő csapadék nem hullik. Este, éjjel, a Dunántúl térségében élénkebb DK-i szél támadhat, illetve a megvastagodó felhőzetből ott elszórtan előfordulhat hószállingózás, kisebb havazás, néhol havas eső-írja az eumet, az időjárásról szólva, majd így folytatja:
A hőmérséklet jellemző átlaga (oC):
vasárnap délután -1 – +3,
hétfő reggel -9 – -5, északnyugaton néhol -13,
hétfő délután 0 – +3,
kedd reggel -6 – -1 fok köré várható.
Kedden felhős nap ígérkezik, csak itt-ott vékonyodhat el a felhőzet. Estig néhol előfordulhat hószállingózás, gyenge havas eső, majd estétől nyugaton tartósabb havazás kezdődhet. Délen enyhébb, északon hidegebb nap ígérkezik.
A hét közepén eltűnik a Nap
Szerdára – már jelentős előrejelzési bizonytalansággal, de – borongós nap körvonalazódik, nyugaton, délnyugaton havazással, havas esővel.
Csütörtökön napos és szürke ködös, ködfelhős területek váltakozhatnak, említést érdemlő csapadék nélkül.
Péntekre melegfont érkezése körvonalazódik élénkülő D-i széllel érkező enyhébb légtömeggel. Délutántól nyugaton előfordulhat kisebb eső, havas eső, az Alpokalján esetleg ónos eső.
Orvosmeteorológia
Hétfőn még sokat süthet a nap, de nyugat felől fátyolfelhősödés, emellett melegfronti hatás kezdődik. Ha tehetik, a napsütéses órák alatt tartózkodjanak a szabadban. Ez lelki állapotunkra, általános közérzetünkre pozitív hatással lehet, kedélyállapotunk jelentősen javulhat a napfény hatására. A fényterápia a depresszió ismert gyógymódja. A betegség és a rossz hangulat is nagyrészt megelőzhető, ha minél több időt töltenek napfényben. A szabadban végzett munka vagy sport is pozitív hatású. Így a szürkébb, felhősebb országrészben is javasolt kimenni a szabadba.
Különösen az idősebbeknek ajánljuk, hogy kellő mennyiségű C-vitamint fogyasszanak, mert az fontos lehet a medencecsont törések megakadályozásában is, márpedig az ilyen csúszós időben, sajnos, bármi megtörténhet.
Fontos, hogy elég vitaminnal töltse fel magát!
Szerző
Friss
- Nagy márciusi horoszkóp – Senkit nem kímél, sem a jótól, sem a rossztól….
- Havasi Bertalanból lehet Orbán washingtoni kutakodója? – (kormány)Biztos állás…..
- Hihetelen, de megtörtént, sikeres tüntetést szerveztek a bírók
- Sztálin újjászületése – A bébi neve: D. Trump
- Vigyázz, kész, évértékelő!
- Magyar Péter: nem szeretném ellopni a showt a megfáradt TSZ-elnöktől
- Ön is érzi, amit Szánthó Miklós? ‘Végre ismét szabadon lélegezhetünk, mióta Donald Trump visszatért a Fehér Házba’
- Orbán nehéz szülése: mindannyian a dakoták kezében vagyunk…..
- Heil a karlendítés, ami még a patrióták frakcióvezetőjének is sok, csak Orbánéknak nem
- Élveznél egy izgalmas kalandot? – A márciusi horoszkóp pont ezt ígéri