Kerítésen innen
Petr Fiala cseh miniszterelnök elküldte Orbán Viktort „gyufáért”
Petr Fiala cseh miniszterelnök nem sokat tétovázott és szinte azonnal visszavágott Orbán Viktor Tusványoson tett lenéző megjegyzésére, hasonló képen utasította vissza a magyar kormányfő szavait belügyminisztere és kormányfőhelyettese Vít Rakusan is.
A „beszéd”, amely hosszú árnyékot vetett
A magyar miniszterelnök a többi között azt mondta, hogy az európai föderalisták támadást intéztek a V4 országai ellen, s
„az eredményt mindannyian látjuk: a csehek lényegében átálltak, Szlovákia billeg, csak a lengyelek és a magyarok tartanak ki”
„Csehország szuverén állam, kormányom nemzeti érdekeinket védi”
Orbán Viktor szavaira szombat este a cseh kormányfő, valamint a belügyminiszter reagált:
„Csehország szuverén állam, kormányom nemzeti érdekeinket védi. Önállóan döntünk arról, mit szorgalmazunk, támogatunk vagy mit akarunk megváltoztatni az Európai Unióban”
– jelentette ki a cseh miniszterelnök, akinek szavait Václav Smolka kormányszóvivő tolmácsolta újságíróknak:
„Orbán máshoz volt szokva, mert Andrej Babis európai politikájában tőle függött. Ilyen értelemben frusztrációja érthető. (…) Az abszurd megbélyegzések azonban biztosan nem járulnak hozzá a közép-európai országok szükséges együttműködéséhez. Ellenkezőleg, ez kölcsönös tiszteletet követel meg”.
Az opportunizmusról áttértünk a konstruktív együttműködésre
Vít Rakusan kormányfőhelyettes és belügyminiszter a Twitter közösségi oldalon reagált a magyar miniszterelnök Csehországot érintő szavaira.
„Az egyetlen változás, amelyen Csehország viszonya az Európai Unióhoz keresztülment az az, hogy az opportunizmusról áttértünk a konstruktív, közös értékeken alapuló európai politikára. Egyszerűen már nem az az álláspontunk, hogy adjátok nekünk oda a támogatásainkat, az eszeteket meg hagyjátok meg magatoknak”
-smertette a történteket a Népszava.
Friss
- Ha Orbán Viktor megjelenik a Magyar Tudományos Akadémián, tiltakozásul a résztvevők számottevő része elhagyja a termet
- ‘Nincs hova hátrálni’ – Élőben az Erzsébet hídról – Frissítve a rendőrség reakciójával!
- Gáspár Győző tengelyt akasztott Magyar Péterrel
- Szintet lépett az Újpest-Fradi gyűlölködés? – Ismét meggyalázták Benedek Tibor vízilabdázó emlékfalát
- A javak jellegének megváltozása
- ‘Mintha-ország’, ahol bevesszük, hogy a Louvre és a mellette álló bevásárlóközpont „rokon-helyek’
- Szkeptikusok társasága: elstartolt a ‘Laposföld’-kampány
- Ha egyszer Orbán Viktor valamit akar, annak úgy kell lenni – Lenyomták Gödöllőt is
- Horoszkóp-bubusok: ez nem áprilisi tréfa!
- ‘Sulyok Tamás ma végleg elvesztette köztársasági elnök jellegét’ – Aki esetleg nem tudná, Ő a magyar köztársasági elnök