Budapesti hétköznapok
Életmentés, köszönet a járőröknek
emeljük meg képzeletbeli kalapunkat egy rendőrjárőr tagjai előtt, aki Budapest a Terézvárosban életmentést végeztek.
Életmentés, így kell ezt. Mostanában sajnos nem igen érkeznek jó hírek a rendőrök viselkedéséről, ez még akkor is tény, ha tudjuk, nem saját döntésük alapján keménykednek a civil tüntetőkkel. ennek megítatása most messze vezetne, inkább emeljük meg képzeletbeli kalapunkat egy rendőrjárőr tagjai előtt, aki Budapesten a Terézvárosban megmentették egy 61 éves férfi életét.
A biztos halálból hozták vissza
A 61 éves férfi nem lélegzett és keringése sem volt, amikor a fővárosi rendőrök és egy rendőrtanuló megkezdték az újraélesztését. A budapesti járőrök 2023. május 26-án 23 óra körül a VI. Kerületi Rendőrkapitányságra tartottak, amikor a Szinyei Merse Pál utcában észrevették, hogy egy férfi a járdán összeesett. A rendőrök azonnal a szerencsétlenül járt ember segítségére siettek, aki addigra már nem reagált semmire, légzése és keringése sem volt, a rendőrök haladéktalanul megkezdték az ellátását, majd az időközben kiérkező mentőszolgálat munkatársaival közösen sikeresen újra is élesztették.
A 61 éves férfit további orvosi ellátásara a mentők kórházba vitték -írta meg a police.hu.
Életmentés 6+1 lépésben
0. lépés
Vigyázz, veszély! Vészhelyzetben, mielőtt bármit tennénk, győződjünk meg arról, nem leselkedik-e valamilyen veszélyforrás az elsősegélynyújtóra vagy a sérültre. Leggyakoribb a leszakadt elektromos vezeték, a mérgező gázok jelenléte, a fal vagy fa dőlésveszélye. Ilyen esetekben a segélynyújtás előtt mindent meg kell tennünk a veszélyforrás elhárítására.
1. lépés
A bajba jutott megszólítása: hangosan kérdezzük meg a beteget: „Jó napot! Mi történt? Jól van?” Amennyiben nem kapunk választ a válltájék óvatos megrázásával vizsgálhatjuk, hogy a beteg él-e és eszméleténél van-e. Amennyiben nem kapunk semmilyen választ, a beteg eszméletlen.
2. lépés
Kiálts segítségért! Segítséget kell kérni a környezettől, vagy saját magunk hívjuk a mentőket a 112-es telefonszámon.
3. lépés
A légút-felszabadítás során a jól látható idegentesteket, hányadékot távolítsuk el, és a fej kíméletes hátrahajtásával és az álkapocs előreemelésével biztosítsunk átjárható légutakat.
4. lépés
Hajoljunk a beteg fejéhez, és 10 másodpercig figyeljük a beteg mellkasának a mozgását. Nézzünk, hallgassunk és érezzünk! Láthatjuk a mellkas mozgását, hallhatjuk a légzés hangját és érezhetjük a kilélegzett levegő melegét. Legalább két légzést kell észlelnünk.
5. lépés
Légzés hiányában nem lehet hatásos keringése a betegnek, így azonnal meg kell kezdeni az újraélesztést a mellkaskompressziókkal (30 mellkaskompresszió).
6. lépés
A légzés pótlására 2 befújás következik, mintegy 400-500 ml levegőt fújunk a beteg szájába vagy orrába. Befújásnál figyeljük a mellkas emelkedését és süllyedését. Ha nem tudjuk lélegeztetni a beteget, ellenőrizzük, nem hagytuk-e ki valamelyik lépést, elvégeztük-e a légút felszabadítást. Sikertelen lélegeztetés esetén is a mellkaskompressziókat mindenképpen folytatni kell!
+1. lépés
30:2 arányban végezzük folyamatosan az újraélesztést (30 mellkaskompresszió, 2 befújás), míg meg nem érkezik a segítség. Ha van segítőtárs, 1-2 percenként cseréljünk, mert az elsősegélynyújtó nagyon hamar kifárad. (Webbeteg)
Így kell ezt!, életmentés Bala módra.
Friss
- Ujhelyi István: amikor a valóság nem kopogtat többet, hanem egyszerűen berúgja az ajtót
- Vasárnapi (cseppet sem) ünnepélyes gondolatok egy pici országból
- Vidéki prókátor: Lázár, a Fidesz Gyurcsánya?
- Szanyi Tibor: kracsun = karácsony? – Úgy látszik, a jó hírek csak nem akarnak Orbánhoz kötődni
- Készülj a karácsonyra – 5 jótanács: így díszítsd az otthonod
- Orbán Viktor szerint “Brüsszel” Magdeburgot akar csinálni Magyarországból
- Időjárás, ma havazik, de mi lesz karácsonykor?
- Vasárnapi horoszkóp két nappal karácsony előtt
- Jobb félni? – Nemcsak rendőrök, de civilruhások is figyelnek
- Szoboszlai megy a Real Madridba?