Banánköztársaság
Emlékeznek? “XXXX napja nem tudjuk, hogy kicsoda Kaya Ibrahim és Joszip Tot. Önnek nem hiányzik a válasz?”
„Úgy 30 évvel ezelőtti történetet mondok el azoknak a 40-eseknek és a náluk fiatalabbaknak, akik erre nem emlékezhetnek – s milyen véletlenek vannak? – a mai történelemkönyvekben sem szerepel Kaya Ibrahim, vagy Joszip Tot neve, de egy újabb bizonyíték arra, hogy a Fidesz bizony bűnben született, s a mai napig is abban él” – kezdte bejegyzését Juszt László újságíró, tévés szakember közösségi oldalán.
„Éveken keresztül, hétről-hétre jelent meg egy kis “keretes” anyag a 168 óra című hetilapban
“780 napja nem tudjuk, hogy kicsoda Kaya Irahim és Joszip Tot. Önnek nem hiányzik a válasz?”
Nekem hiányzott. Megtaláltam őket Németországban. Készítettem egy hosszú interjút kettőjükkel ami, az MTV KRIMINÁLIS című műsorában ment adásba. Kaya Ibrahim – papíron – 1995. július 25-én, egyetlen nap alatt tizenhárom céget „vásárolt meg” Schlechtt Csabától, a FIDESZ egyik akkori pénzemberétől. Igaz erről a török férfi mit sem tudott, ugyanis az adásvétel fiktív volt.
Miért volt rá szükség? Így lehetett megszabadulni azoktól a cégektől, amelyek – akkori – százmilliós adótartozásokat halmoztak fel. Ezeknek a cégeknek el kellett tűnniük, mert Kövér Szilárd, – az Országgyűlés elnökének a testvére – Simicska Lajos, Schlecht Csaba és Varga Tamás által évek óta használt, a Fideszt és köreit pénzelő vállalkozások voltak.
Kaya Ibrahim a riportban elmondta, hogy soha nem járt Magyarországon és semmi köze nem volt a cégvásárlásokhoz
A német rendőrség kihallgatta és az aláírását is vizsgálta. Ez nem egyezett meg az „eltüntetett” cégek iratain szereplő szignókkal. Miért volt szükség ezen cégek megszüntetésére? Ezt Simicska egy 1994-es interjúban válaszolta meg:
„Munkám tétje nem kevesebb: biztosítani a párt finanszírozását úgy, hogy a Fidesz ne függjön külső erőforrásoktól, pénzügyi csoportoktól. A politikához ugyanaz a három dolog szükséges, mint a háborúhoz.”
Közokirat-hamisítás alapos gyanúja miatt rendeltek el nyomozást 1998. október elején. 2001 szeptemberében megszüntették a nyomozást „Schlecht Csaba gyanúsított” ellen. Az indoklás:
„Az adatok alapján nem állapítható meg, hogy bűncselekmény történt.”
Az ügyészség lezárta az aktát.
Ismét egy fura véletlen 1998-99-ben Simicska volt az APEH elnöke
Ekkor esett meg az is, amire úgy emlékezhetnek sokan, hogy
“a hosszú bájtok éjszakája”.
Ez is a legújabbkor történelem egyik fel nem tárt ügye.
Simicska elnökké kinevezését követően valakik behatoltak az APEH informatikai rendszerébe és ott több Fidesz-közeli cég adatait törölték vagy módosították. Az is kiderült, hogy a Defend őrző-védő céghez több olyan adat is kiszivárgott, amelyhez szabályosan nem juthattak hozzá. Egy informatikus ellen indult végül eljárás.
A nyomozó hatóság – szoros ügyészi felügyelettel – úgy zárta az aktát 2001 őszén:
„A leírtak alapján nem bizonyítható, hogy történt-e közokirat-hamisítás, illetve amennyiben történt, azt ki követte el.”
Akkortájt Polt Péter legfőbb ügyész gyakorta ismételgette: szakszerű volt a nyomozás. Efelől kétségem sincs. Polt mindig, minden ügyet „szakszerűen kezel”.
Friss
- Lángol az Eiffel-torony! Mentik az embereket
- Bodrogi Gyula: ne járkáljanak felelőtlenül a sötétben lépcsőn! – Kórházba került a művész
- Orbán még nem ünnepi Facebook-posztja, de már majdnem…
- Időjárás: lesz itt minden havazás, havas eső, eső, szél
- Mindenki vigyázzon magára az év hátralévő részében, mert egyre több ügyelet válik elérhetetlenné
- Nagy Mártonnak ki hiszi el, de amikor Kis Grófo mondja…..
- Ünnepi áhitat ide, meg oda, az államkincstár elutasította Iványi Gáborék 2025-ös normatív támogatási igényét
- Demszky Gábor: …ütközni kell, el kell menni a falig…
- Bryan E. Leib -ha nem tudja ki Ő, ne szégyellje- beveszi az Egyesült Államok budapesti nagykövetségét?
- Mandiner-t kapott az MCC karácsonyra