Bulvár
Emlékszik még Damu Rolandra és Palácsik (Vajna) Tímeára?
Egyre többen vannak, akiknek Damu Roland, a TV2 egykori sztárjának neve már semmit sem mond. Ő volt -még a Meetoo-kampány előtt jóval- az első nővel erőszakosan bánó színész, akinek erre valóban ráment a karrierje, az áldozat pedig nem volt más, mint az akkor még Palácsik Tímea néven futó későbbi Vajna Timi. Na ugye, na ugye, már dereng valami.
A Damu-ügy
A BRFK hivatalos tájékoztatása szerint a férfi ( Damu Roland a szerk.) 2010. november 17-én 20 óra körül felment az angyalföldi lakására a volt barátnőjével, ( Palácsik, Tímea a szerk.) majd ott feltehetően több alkalommal bántalmazta a sértettet, aki segítségért kiabált. Ezután a férfi fenyegette és kérdőre vonta, majd elengedte a sértettet, aki taxival hazament. Otthonról értesítette egy barátját, aki kihívta a mentőket.
Hogyan is kerül ide most a Jóban Rosszban egykori sztárjának nőbántalmazási ügye, amiért azóta leülte a börtönbüntetését, de az élete ma sincs sínen? Az apropó kettős, de haladjunk sorjában!
Alkohol probléma, dühkezelési gondok
Damunak már az ominózus erőszakot megelőzően is komoly gondjai voltak az alkohollal és a dühkezeléssel is, ezek később egyre fokozódtak. Palácsk (Vajna) Timi bántalmazása után azonnal kirúgta a TV2, a színésznek így a megélhetése is veszélybe került. Nem kell őt sajnálni, de tény, ami tény.
Damu élete -ahogy azt már írtam- a börtönön büntetés letöltése után sem jött egyenesbe, sehol nem alkalmazták, kiforgott alóla a szakma és családi élete is megmaradt olyannak, amilyen előtte volt: nagyon zűrösnek. Megint ide-oda dobálta a sors, holott, ha valaki, ő aztán igazán megszenvedett tettéért, nem úgy, mint a meetoo egyéb leleplezett elkövetői, kivéve talán Marton Lászlót, a Vígszínház egykori főrendezőjét, aki halálának egyesek szerint a meetoo ágyazott meg.
De (egy kis kitérővel) vissza Damuhoz!
A Katona József színházból elcsapták az ország egyik legkiválóbb rendezőjét, mert molesztálta a nőket. De vajon miért csak most, hiszen az eset eddig is közszájon forgott, azzal együtt, hogy Gothár már bocsánatot kért a tetteiért. Értem én, hogy a társadalom elvárja az ilyen undorító bűnöket elkövetők meghurcolását, csak azt nem értem, miért kell minden csepp levegőt elszívni előlük? (Tudom, most sokakat magamra rántottam, de a meetoo mozgalom kezdete óta feszít a kérdés.)
A Katonában történtek mellett az is időszerűvé teszi a Damu-eset felidézését,
hogy végre ismét valami olyasmit csinál, amihez igazán köze van, színpadra áll: „Én és én” című egész estés, egyfelvonásos produkcióját Tóth Ádám rendező állította színpadra.
Bevallom, közel tíz évvel a történtek után,
ami alatt jogosan bár, de megjárta a poklot és azért amit tett, súlyosan elítélem ma is, szurkolok Damunak. Ez a férfi még mindig túl fiatal ahhoz, hogy lecsengjen az élete, mert ugyebár abban azért egyet értünk, hogy mindenkinek jár egy második esély?
Szerző
További cikkek olvasása a szerzőtől, a nevére kattintva.
Friss
- „Ide figyeljenek emberek!” – Elmarasztaló ítélet egy meg nem törtét cselekmény után
- Óvodabezárási hullám Csepelen
- Már megint naivságunk áldozatai lettünk: felkészültek az illetékesek a havazásra
- Barátság-horoszkóp itt és most
- Hull a hó és ez most (állítólag) nem érte váratlanul az illetékeseket – Mit jósol mára Pártai Lucia + orvosmeteorológia
- A Millenáris könyvfesztivál-mentes övezetté vált: 2025-ben nem engedi be az eseményt
- Juszt László heti matekja: az aktuális kormányadósság főszáma cirka 150.000.000 Euro
- 70.- forint/magyar kopf – Krausz Gábor segítséget kér
- Emberek, Orwell az 1984-et figyelmeztetésnek szánta, nem forgatókönyvnek
- Lebukott a hárommilliárdos számlagyár