Kerítésen túl
Európa Tanács: a magyar kormány új politikája részeként megszüntette, és azóta sem ír elő semmilyen követelményt kötelező vagy önkéntes integrációs programokban való részvételre
A társadalmi integráció magyar állami támogatásának hiánya komoly kihívásokat jelent a menedékkérők és a nemzetközi védelemre jogosultak számára, akik hatékony hozzáférést szeretnének emberi, társadalmi és gazdasági jogaikhoz – jelentette ki Tomás Bocek, a strasbourgi székhelyű Európa Tanács főtitkárának menekültügyi különmegbízottja kedden.
Integrációs politika
Az ET közleménye szerint Bocek az Európa Tanács tizenegy tagállama, Magyarország mellett Dánia, Franciaország, Németország, Görögország, Olaszország, Portugália, Svédország, Törökország, Oroszország és Nagy-Britannia integrációs politikáját értékelte.
Jelentésében Magyarországgal kapcsolatban egyebek mellett megjegyezte, hogy új politikája részeként megszüntette, és azóta sem ír elő semmilyen követelményt kötelező vagy önkéntes integrációs programokban való részvételt illetően a bevándorlók és a nemzetközi védelemre jogosultak számára.
Az integrációs követelmények magyarországi hiánya azt jelenti, hogy az ország jelenleg egyáltalán nem nyújt ilyen támogatást. Az Európai Unió Menekültügyi, Migrációs és Integrációs Alapjaiból (AMIF) finanszírozott projekteket a magyar kormány visszavonta, ez a lépés pedig negatívan befolyásolta a civil szervezetek által nyújtott integrációs szolgáltatásokat – vélte Bocek.
Követelmények
Hozzátette továbbá, a magyar hatóságoknak eleget kell tenniük a lakhatási, egészségbiztosítási és jövedelmi követelményeknek.
Az Európai Unión kívüli országok állampolgáraira vonatkozó általános követelmény, hogy a szálláshelyen legalább 6 négyzetméteres lakóteret kell biztosítani számukra, továbbá tartózkodásuk teljes időtartamára elegendő anyagi forrást kell biztosítani a megélhetés, az egészségügyi ellátás, és a lakhatás kiadásaira. A követelményt a családegyesítés esetében is alkalmazni kell – emelte ki a különmegbízott.
A jelentés általános részében azt is hangsúlyozta, hogy a migránsok és menekültek integrációját célzó politikák nem szolgálhatnak ellenőrzési célokat, azoknak az érintettek emberi és alapvető szabadságjogaik korlátlan élvezetét kell elősegíteniük.
Az integrációt célzó program
sikerének feltétele, hogy egyénre szabott, a benne való részvétel pedig önkéntes – emelte ki Tomás Bocek.
A megkülönböztetés kockázatának elkerülése érdekében a kötelező nyelvi és polgári integrációs politikáknak figyelembe kell venniük a migránsok, a menekültek és minden kiszolgáltatott csoport sajátos igényeit. A túlzottan magas jövedelemküszöb, a hivatalos ügyek elhúzódó várakozási ideje, a lakhatási követelmények korlátozása, vagy a csökkentett pénzügyi támogatások, kedvezőtlen hatást gyakorolhatnak a családegyesítésre mint az integráció egyik legfontosabb elemére.
A tagországoktól származó információk és összehasonlító elemzésük révén a jelentés segíti a kormányokat integrációs politikájuk kialakításában és végrehajtásában, hogy a bevándorlók és menekültek számára biztosítsák az emberi és alapvető szabadságokat az Emberi Jogok Európai Egyezménye és az Európa Tanács követelményei szerint – közölte az ET menekültügyi különmegbízottja.
(Forrás: MTI)
Szerző
Friss
- Hull a hó és ez most (állítólag) nem érte váratlanul az illetékeseket – Mit jósol mára Pártai Lucia + orvosmeteorológia
- A Millenáris könyvfesztivál-mentes övezetté vált: 2025-ben nem engedi be az eseményt
- Juszt László heti matekja: az aktuális kormányadósság főszáma cirka 150.000.000 Euro
- 70.- forint/magyar kopf – Krausz Gábor segítséget kér
- Emberek, Orwell az 1984-et figyelmeztetésnek szánta, nem forgatókönyvnek
- Lebukott a hárommilliárdos számlagyár
- Orbán Viktor: Nem elég már oldalvizezni
- Elfüstölt egy villamos – Óriási közlekedési káosz Budapesten
- Orbán és Matolcsy, „két férfi egyeset”
- A horoszkóp ígérete szerint…