Budapesti hétköznapok
Ez okozta a hatalmas robbanást a ferencvárosi lakásban
Tegnap hatalmas robbanás rázta meg a Ferencváros szívét, ahogy arról írtunk is, egy lakás robbant fel. mára kiderült mi lehetett az ok.
Robbanás a Vaskapu utcában
Péntek délután hatalmas robbanás rázta meg a IX. kerületben lévő Vaskapu utcát. A robbanás egy társasházi lakásban történt, ahol tűz ütött ki. A tűzoltók nagy erőkkel vonultak a helyszínre. A szakemberek az egész épületet átvizsgálják. Egy embert kórházba szállítottak, valamint az egész házban kikapcsolták az áramot.
A fővárosi hivatásos tűzoltók a lángoló lakáson kívül a homlokzatot is oltják, hogy megfékezzék a tűz továbbterjedését. Az utcán és a házban jelentős mennyiségű törmelék halmozódott fel, ami nehezíti a mentést. Több mint negyven tűzoltó kora délután 15 járművel vonult a helyszínre, munkájukat a folyami katasztrófavédelem specialistái segítik. A szakemberek az egész épületet átvizsgálják, egyelőre nem tudni, hogy a robbanás idején hányan tartózkodtak a házban -írtuk beszámolónkban.
<<< Olvassa cikkeinket a Facebookon és a Google hírei között is! >>>
Kiderült, mi robbanhatott fel
Foglalkozás körében elkövetett gondatlan veszélyeztetés gyanújával indított eljárást a IX. Kerületi Rendőrkapitányság ismeretlen tettes ellen a Vaskapu utcai tűzeset ügyében – közölte a Magyar Nemzet megkeresésére rendőrség. Hozzátették:
a legfrissebb adatok szerint egy gázkazán robbant fel.
Péntek estére a tűzoltók sikeresen eloltották a tüzet, a szükséges személyes holmikért hatósági kíséret mellett lehet bemenni a lakásokba, amelyeket utána azonban el kell hagyni, amíg érvényben van a hatósági zár. Ennek feloldásáról később rendelkeznek. Az egész házban kikapcsolták az áramot, illetve a víz- és gázszolgáltatást. A rendőrség közlése szerint egy embert szállítottak kórházba.
Szerző
Friss
- Trump-adminisztráció indoklása a büntetővám indoklásában: ‘aggasztó magyar korrupció’
- Döntöttek a zuglóiak: új trolijárat a láthatáron
- Elfogták a Benedek Tibor vízilabdázó újpesti emlékfalát meggyalázó férfit
- Magyar György: „majd hozunk rá törvényt” jelszóval tovább korlátozza a gyülekezési jogot Orbán Viktor, és ezzel a bíróságot is gúzsba köti
- Vajon kinél csörög a pénztárgép az ízléstelen kormány-plakátkampány kapcsán?
- Nagy Istvánék szerint minden OK, viszont a tapasztalat: sötét folyadék bugyog fel a földből a Csemeztanyán elföldelt marhákból
- Vasárnap 2/3-os Fidesz győzelem az időközi választáson – Mosonmagyaróvárba beletörött a bicska
- Bilincs kattant a ‘zöldfestékes’ rongáló csuklóján
- VSquare: újabb részletek a TEK-túráról, amikor Orbán-ukázra Dodikért mentek Banja Lukába
- Ha számít Önnek, hogy Orbánék normálisnak tartják-e, olvassa a kritériumokat Horn Gábor olvasatával fűszerezve