Ezek a II. kerületi fiúk tudnak valamit! – A rímes buszmegállók és a „tudtad?”-kiegészítő táblák kerülete….
Megosztás
Őrsi Gergely II. kerületi polgármester és csapata úgy döntött, hogy feldobja a kerületben élők és az arra járók napjait. Két kezdeményezéssel is adóztak a kultúra fontosságának oltárán.
Őrsi Gergely II. kerületi polgármester és csapata úgy döntött, hogy feldobja a kerületben élők és az arra járók napjait. Két kezdeményezéssel is adóztak a kultúra fontosságának oltárán.
Rímfaragó buszmegálló
„Elkészült a budai versmegálló, ami a II. kerülethez köthető költők néhány sorát nyomtatja ki gombnyomásra a magyar kultúra napja alkalmából. (…) Ha a Széll Kálmán téren vagy a környéken járnak, érdemes megnézni, és vigyenek magukkal egy néhány soros versrészletet, gondolatot!”
„A versmegállóban akár buszra várva, akár a téren áthaladva a II. kerülethez köthető költők néhány sorát nyomtathatják ki, és vihetik magukkal zsebükben, tárcájukban. Meggyőződésünk, hogy a kultúra akkor válik élővé, ha a miénk lesz, ha olvassuk, ha látjuk, ha teret engedünk neki, és mi magunk is nyitottá válunk az alkotások befogadására. A II. kerületben hisszük, hogy a kultúra ismerős, megengedő, befogadó, segítő, teremtő, velünk élő, tanító, elérhető.
A kultúra semmilyen körülmények között nem lehet távoli, idegen, megmondó, visszautasító vagy lenéző.”
Tudta?
„Legyen minden településen kiegészítő utcanévtábla kulturális életünk nagyjairól elnevezett közterületeken!”
-javasolja szintén Őrsi.
„A II. kerületben egy éve, a magyar kultúra napján helyeztünk el kiegészítő táblákat az utcanévtáblák mellé azon a köztereinken, melyek a kulturális élet valamely szereplőjéről kapták a nevüket, hogy mindenki megismerhesse őket, aki szeretné.
A kiegészítő táblákon egy-egy idézettel emlékezünk, melyek az alkotóról szólnak, vagy éppen tőle származnak. Feltüntettük azt is, mikor nevezték el a közterületet, és QR-kód beolvasásával alaposabban is megismerhetjük az adott író, zenész vagy színész életművét.
Valamennyi önkormányzat, település számára javasoljuk a gyakorlat folytatását, hiszen a kiegészítő táblákkal közelebb kerülhetünk helytörténetünkhöz és a teljes magyar kultúrtörténethez is. Mindenkinek szívesen segítünk technikában, vagy a kihelyezés tapasztalataiban.”