Fordulatos mérkőzés után, vereség a Bajnokok Ligájában

bajnokok ligája,

Nemzetközi porondon rájár mostanság a rúd a magyar vízilabdára. A sikertelen olimpiai a szereplés után, most a Bajnokok Ligájában kaptunk egy pofont.   A BVSC-Zugló háromgólos előnyről, fordulatos mérkőzésen 10-9-re kikapott a szerb SPD Radnickitől a férfi vízilabda Bajnokok Ligája selejtezőjében.

Kár érte

A magyar klub a hétvégén a szerbiai Kragujevacban szerepel az új vezetőedző, Varga Dániel irányításával a BL-selejtezőben. Az első mérkőzésen a legújabb európai sztárcsapat, a házigazda Radnicki ellen szállt medencébe. Az első két gólt a Radnicki szerezte, egyenlíteni a második negyedben, 3-3-nál tudott a BVSC, nagyszünetre is egállal vonulhattak el a felek (4-4).

A budapesti alakulat a harmadik nyolc perc elején, 5-4-nél vezetett először, 5-5 után pedig sorozatban háromszor talált be. Ekkora különbséggel fordultak a felek a záró negyedre is (9-6), innen tudott egyenlíteni az utolsó két percre fordulva a Radnicki, öt másodperccel a végső dudaszó előtt pedig a győztes találatot is megszerezte.

A négycsapatos kvalifikációs tornán a horvát HAVK Mladost és a görög Vuliagmeni csatázik még az egyetlen továbbjutó helyért.