Sport
Hajrá Dorka! – Magyar kosaras sikere a tengerentúlon

Juhász Dorka négy ponttal járult hozzá csapata idegenbeli sikeréhez. A Minnesota Lynx 92-79-re győzött az Atlanta Dream otthonában az észak-amerikai profi női kosárlabdaliga (WNBA) vasárnapi játéknapján.

Mesterhármas+1
Juhász – szombaton ugyancsak négy pontot dobott New York Liberty ellen – a liga honlapja szerint közel 17 percet töltött a pályán, három dupla kísérletéből kétszer talált a gyűrűbe, volt négy lepattanója, egy labdalopása és egy blokkolása.
Az olasz Familia Schióval bajnoki ezüstérmes magyar erőcsatár pénteken tért vissza a tengerentúli csapathoz, és ez volt a második találkozója.
A 24 éves válogatott kosaras tavaly mutatkozott be a WNBA-ben. Első szezonjában 38 mérkőzésen átlagban 6 pontot, 6,5 lepattanót és 2,6 gólpasszt ért el, s az idény végén beválasztották liga újonc ötösébe.
A Lynx öt meccsen van túl az alapszakaszban, egy vereség mellett ez volt a negyedik sikere.
Hevenyészett pályakép
Dorka felnőttként először csak 2023 novemberében húzhatta fel a nemzeti színű mezt. A meglepően kései debütálás oka, hogy a pécsi tehetséget beszippantotta az amerikai egyetemi kosárlabdaélet: 2018 tavaszán Ohio-ba költözött, hogy a Buckeyes színeiben játsszon és szerezzen pszichológus diplomát, ezt követően két évig a Connecticut-i Egyetem UConn Huskies csapatában kosarazott, közben pedig elvégezte a sportmenedzser mesterképzést. Innen az amerikai elsőosztályba vezetett az út, a Minnesota Lynx játékosaként 2023. május 18-án debütált. Kiemelkedő játékával a WNBA újonc ötösébe is bekerült. Dorka a 23-as szezon végével az olasz Famila Basket Schio csapatához igazolt, ahol csapatával februárban Olasz Kupagyőztes lett, karrierjét az Euroligában folytatja -írta róla a Forbes .
Szerző
További cikkek olvasása a szerzőtől, a nevére kattintva.

Friss
- Csillagjegyek és a hűség sorrendbe szedve
- Van arca hozzá: Áder János volt köztársasági elnök Kék bolygó alapítványa, mint pénz-szivattyú?
- Lázár újrázott: a Turul a mondavilágból eredően a magyar kultúra része, ezért marad – Na és a vonat-mizéria, az is marad?
- Magyar Péter vizes posztja Orbán Viktor mai rádiós észosztása után – A legaszályosabb évek 1900-tól napjainkig
- Ez már a médiahatóságnak is megfeküdte a gyomrát: a kormány túltolta a Voks 2025 „érzékenyítést”
- Orbán-betyár örök szerelmei: Nemzeti Sport, Akasztói Csárda, céges partedli és belül 100 fok, ja és a Piroska és a farkasos népi játék
- Péntek hajnaban is beomlott a MÁV
- Havas Henrik nem cicózott: „ha Varga Judit nem szolga volna, hanem gondolkodó lény, tudná, hogy milyen sorba állt be…”
- Hiszi, nem hiszi? Napi horoszkóp, 2025. július 4., péntek
- Tényleg ott tartunk, hogy Lázár miniszter első számú teljesítménye a valós idejű vonatinformációk elrejtése?