Sport
Hatalmas vereségbe szaladt bele a Chelsea
Sorozatban a második vereségét szenvedte el a címvédő Chelsea az angol labdarúgó-bajnokságban: a londoniak a 26. forduló hétfő esti zárómérkőzésén a Watford otthonában maradtak alul.
A vendégek Tiemoué Bakayoko 30. percben történt kiállítása miatt a meccs kétharmadában emberhátrányban játszottak.
Négy perccel később a játékvezető egy Deulofeu és Courtois közötti találkozást tizenegyessel jutalmazott, Deeney pedig nem hibázott, megszerezte a vezetést a Watfordnak.
A hajrában visszajött a hazaiak reménye, hiszen Hazard egyenlíteni tudott, de az utolsó percek a Watfordé voltak. A 84. percben Janmaat egy kényszerítő után újra megszerezte a vezetést a hazaiaknak, majd jött Deulofeu és Pereyra is, fölényessé téve a Watford győzelmét.
Chelsea a Premier League-ben legutóbb négy gólt 2015. január elsején kapott a White Hart Lane-en, még José Mourinhóval.
A Watford utoljára 1999. szeptember 18-án tudta legyőzni a Chelsea-t
Akkor a győztes gólt a skót Allan Smart szerezte. A vendégeknél pályán volt Marcel Desailly, Didier Deschamps, Tore Andre Flo, csere volt Dan Petrescu és Gianfranco Zola.
A londoni klub következő három mérkőzését hazai pályán játssza le, egymás után érkezik a Stamford Bridge-re a bajnokságban a West Bromwich Albion, az FA Kupában a Hull City, majd a Bajnokok Ligájában az FC Barcelona.
Következik az erőltetett menet
Antonio Conte számára erőltetett menet lesz február 20-a és március 14-e között. A Barcelona elleni két BL-találkozó között a Chelsea kétszer utazik Manchesterbe, először a United, majd a City otthonába, majd a Crystal Palace érkezik a Stamford Bridge-re.
Premier League, 26. forduó:
Watford-Chelsea 4-1 (1-0)
Gól: T. Deeney (42., 11-es), D. Janmaat (84.), Deulofeu (88.), R. Pereyra (90+1.), ill. E. Hazard (82.)
Kiállítva: T. Bakayoko (30., Chelsea)
Szerző
Friss
- Két, látszólag egymással köszönőviszonyban sem álló hír, amit a letelepedési kötvény-biznisz kapcsol eggyé
- Találós kérdés – ki üzente kinek: ‘…beszélj, beszélj még többet, ezzel segíted saját magad a kurzusváltást’
- Gábor György: ‘…vajon Orbánt a katolikus vagy a református pokol fogadja-e majd magába. Nagyon nem mindegy’
- Orbán tényleg senkit nem hagy az út szélén – Az európai elfogatóparancs ellenére ‘zsíros-gyanús’ állást kapott a lengyel közszolga
- Orbán Viktor és kísérete lerótta kegyeletét Ferenc pápa ravatalánál
- 75 éves korában meghalt Galkó Balázs – Legyen könnyű neki a föld!
- Őszintén a hétvége időjárásáról
- A kormány tovább bővítette azok körét akik pályázhatnak a 3 milliós kocsma támogatásra
- Újabb Kövér-sarc: ezúttal 11 milliót húzott be…. kinek is?
- Szijjártó jártában-keltében belebotlott a kis Trumpba