Connect with us

Budapesti hétköznapok

A háziorvosok kénytelenek zsebbe nyúlni

Megosztás

Ez az a helyzet amikor már valóban, ne féljünk a szótól, csak a hősiese, és szolidáris magatartás segíthet legalább elodázni a véget. Szép példája ennek Keczéry Attila budapesti háziorvos.  

Megosztás

A magyar egészségügyben semmi sem az aminek látszik a szakdolgozók béremelését követően van olyan aki kevesebb pénz visz haza mint annak előtte. Arról nem is beszélve, hogy egy nagyon „vastag” rétegre nem is vonatkozik a béremelés, ők a háziorvosi rendelők asszisztensei. Ez az a helyzet amikor már valóban, ne féljünk a szótól, csak a hősiese, és szolidáris magatartás segíthet legalább elodázni a véget. Szép példája ennek Keczéry Attila budapesti háziorvos.  

Napi 100 beteg

Két asszisztenssel dolgozik Keczéry Attila háziorvos Zuglóban. Ő és kollégái naponta általában 100 beteget látnak el. Az orvos a Facebookon írt arról, hogy mivel a munkatársai nem kapták meg a béremelést, amit az egészségügyi szakdolgozók, ezért úgy döntött: ha máshogy nem megy, akkor saját fizetése rovására emeli meg munkatársai bérét. Félő volt ugyanis, hogy felmondanak.

„A könyvelőm kicsit nehezen nézett rám közben, de kigazdálkodtam, hogy megkapják. Nálam két asszisztens dolgozik, de úgy tudták megkapni, hogy én egy kicsit csökkentettem a béremet”

– mondta az RTL híradónak az orvos.

Merthogy – mint mondja – a rendelőjüknek járó pénz évek óta nem változik.

„Ez nehéz Helyzet

Mangó Gabriella gyöngyösi háziorvos is hasonló helyzetben van.

Én meg fogom oldani a nővéreknek, hogy a jelenleg nem számítható háziorvosi finanszírozásból megemelem azt a bért nekik, amit megkapnának, hogyha kórházban dolgoznának. Ez elég nehéz… gyakorlatilag az orvosok a saját bérüket kell, hogy beletegyék abba, hogy egy praxist fönn tudjanak tartani

9 és fél ezer alapellátásban dolgozó maradt ki a béremelésből

Nem keves vannak akiket azért nem érint a bérrendezés, mert nem tartoznak az egészségügyi szolgálati jogviszony hatálya alá. Hiába végzik akár ugyanazt a munkát, ugyanazzal a szakképesítéssel, mint például egy kórházban vagy szakrendelőben dolgozó asszisztens.

A Magyar Egészségügyi Szakdolgozói Kamara hét elején ismét jelezte az államtitkárságnak a problémát. A Belügyminisztérium  a csatorna megkeresésére azt írta: 

A kormány úgy döntött, hogy a praxisok megkapják a dolgozók fizetésemeléshez szükséges fedezetét, illetve visszamenőlegesen praxistámogatásra is jogosultak lesznek.

Ezeket olvasta már?

Szerző