Connect with us

Kerítésen innen

Hivatkozási alap: a Magyar Társadalomkutató addig telefonálgatott, amíg kijött a jó eredmény….

Hivatkozási alap: a Magyar Társadalomkutató addig telefonálgatott, amíg kijött a jó eredmény....
Megosztás

Nincs semmi nóvum abban, ha hivatkozási alapként létrehoz és pénzel egy érdekcsoport -pártalakulat- egy megfelelő közvéleménykutató céget, ami bizonyítja az igazát és ami lehetőséget nyújt a további következtetések levonására és szájba rágására. Nem bizonyítható, -hiszen egyikünk sem volt hallótávolságban, sem email-közelben, amikor az esetleges megállapodás megköttetett- de „szagra” az alább hivatkozott is ebbe a sorba tartozik.

Mandiner: elsöprő támogatottsága van Orbán Viktor békemissziójának, még az ellenzéki választók egy része is egyetért

Mint írják,

„a Magyar Társadalomkutató felmérése szerint a magyar felnőttek 62 százaléka elégedett Orbán Viktor békemissziójával, amely Ukrajnát, Oroszországot és Kínát is érinti. Az eredmények arra is rámutatnak, hogy az ellenzéki szavazók harmada is támogatja Orbán Viktor béketörekvéseit.”

(„…Orbán Viktor az Európai Unió elnöki posztja átvétele után nem sokkal először Volodimir Zelenszkij ukrán, majd Vlagyimir Putyin orosz és Hszi Csin-Ping kínai elnökökhöz látogatott el, hogy segítse az orosz–ukrán háború befejezését….”)

Mindezt körgrafikonon is szemléltették:

Mindez szóban….

„A felmérés alapján a felnőtt magyar lakosságot reprezentáló válaszadók több mint háromötöde (62 százalék) elégedett Orbán Viktor fegyverszünet és béke érdekében tett erőfeszítéseivel, és a megkérdezettek 41 százaléka teljes mértékben elégedett vele. Mindössze a magyarok alig több mint negyede elégedetlen a békemisszióval.

Mivel az elégedettek aránya több mint kétszerese az elégedetlenekének, a békemisszió első hetének hazai megítélése kifejezetten kedvezőnek mondható”

-vonta le a portál.

Csak úgy…

Azt pontosan nem lehet állítani, hogy a Társadalomkutató a kormány megbízásából végez-e kutatást, de az tudható, hogy a cég korában többször is végzett adatfelvételi feladatokat a kormányzathoz köthető megbízókkal, így a Nézőpont Csoporttal, két éve pedig az MTVA bízta rájuk a médiafogyasztási szokások felmérését 94 millió forintért.

Kitekintő

Friss: források szerint az Európai Unió arra készül, hogy bojkottálják Magyarországot azzal, hogy saját külügyi csúcstalálkozót szerveznek augusztusban ahelyett, hogy Budapestre utaznának az Orbán Viktor által szervezett rendezvényre, írja a Politico. A lapnak három, neve elhallgatását kérő uniós diplomata nyilatkozta azt, hogy Josep Borrell, az EU kül- és biztonságpolitikai főképviselője pont a budapesti csúcstalálkozóval egy időben hívja tanácskozásra a tagországok külügyminisztereit, ezzel bojkottálva Orbán Viktort.

„Ha még aznap lesz egy hivatalos külügyi tanács, amelyet a főképviselő szervez meg, akkor a miniszterek nem mehetnek Budapestre”.

A források szerint mindez nemcsak a bojkottról szól, hanem arról is, hogy megüzenjék Magyarországnak, ne beszéljen az EU nevében. (Orbán Viktor az elmúlt hetekben végigjárta a világ diktátorait békemisszió címszó alatt, amit bár hivatalosan nem az EU nevében tett, kihasználja, hogy Magyarország a soros elnök.)

A „kerítésen túli” vélemények tehát merőben mást mutatnak, igaz ezt nem mérte a kiszemelt kft. Jens Stoltenberg főtitkár kijelentette: az állam és kormányfők által elfogadott közös dokumentum egyben azt is hangsúlyozza, hogy a  NATO nem keres konfliktust Oroszországgal, és nem jelent rá veszélyt, valamint tartalmazza a kommunikációs csatornák nyitva tartásának fontosságát a kockázat csökkentése és eszkaláció megelőzése érdekében.

Minapi hír, hogy Orbán Viktor nem mondhat beszédet az Európai Parlament első plenáris ülései egyikén, mert az Elnökök Értekezlete – a napirendet meghatározó frakcióvezetők testülete – „nem talált helyet ennek a napirendben”.

Orbán Viktor közelmúltbeli találkozói Vlagyimir Putyin orosz elnökkel és Hszi Csin-ping kínai elnökkel aggodalmat keltettek Brüsszelben és az Európai Unió fővárosaiban, különösen mivel 2024 végéig Magyarország tölti be az unió soros elnöki tisztségét

– írja az Euractiv. A tagállamokat képviselő uniós nagykövetek tanácskozásukon kifogásolták Orbán „békeküldetéseit”, de konkrét intézkedést nem fogadtak el. A téma napirendre kerül a csütörtöki Elnökök Értekezletén is, amely az Európai Parlament elnökéből és a képviselőcsoportok elnökeiből álló testület, és amely a parlament jogalkotási és politikai napirendjének megszervezéséért felelős. Az EU vezetése tiltakozó és elhatárolódó posztokat és nyilatkozatokat tett közzé azt hangsúlyozva, hogy Orbán Viktornak nincs semmiféle felhatalmazása az Unió nevében tárgyalni sem Kijevben, sem Moszkvában, sem Pekingben, Vlagyimir Putyin ezzel együtt az Európai Unió soros elnökeként köszöntötte a Moszkvába érkező magyar kormányfőt.

Szerző