Bulvár
Időjárás – április 1. a viharok napja, de utána…
Időjárás: Ma az ország délkeleti, keleti felén továbbra is felhősebb, másutt fátyol- és gomolyfelhős volt az ég.
Időjárás: Ma az ország délkeleti, keleti felén továbbra is felhősebb, másutt fátyol- és gomolyfelhős lesz az ég. Az éjszaka második felétől a Tiszántúlon és a Dunántúlon lehetnek felhősebb körzetek.
Nap, nap után
Vasárnap is még térségünkben marad a hidegfront. Változóan felhős-napos, illetve erősen felhős idő várható, időszakosan kisebb záporesőkkel. Egy-két helyen zivatar sincs kizárva. Az ÉNY-i szél az ország nyugati felén újból élénk, erős lesz, de estére északkeleten is megerősödik É-i irányból. Tovább csökken a hőmérséklet. Éjszaka nyugaton lehet kevesebb a felhő, másutt inkább a felhős ég lesz a jellemzőbb, és elszórtan továbbra is lehet kisebb eső, zápor, az Északi középhegység térségében havas eső, hó is. A Dunántúlon és keleten erős marad az É-i szél.
Ezen a napon döntően napos, gomolyfelhős idő várható kevesebb fátyolfelhővel. Ma elszórtan, holnap főként a Dunától keletre alakulhatnak ki záporok, helyenként zivatar is előfordulhat. Ma az északnyugati, vasárnap az északias szél sokfelé élénk, helyenként erős lehet. A legalacsonyabb éjszakai hőmérséklet 1 és 7 fok között alakul. A legmagasabb nappali hőmérséklet vasárnap 13 és 17 fok között valószínű.
Orvosmeteorológia
Szombaton és vasárnap: hidegfront alakítja időjárásunkat. Lejjebb csökken a hőmérséklet. A szél ingerlékenységet, maga a front fejfájást, és egyéb ilyenkor jellemző tüneteket idézheti elő (pl. vérnyomás ingadozás, szédülés) az arra érzékenyeknél. Esernyőt érdemes magunkkal vinni, mert szórványosan előfordulhatnak kisebb esők, záporok. A szél a hőérzetet csökkenti. (Eumet)
Április 1-én indul a tavi viharjelzési szezon
2023. április 1-jén kezdetét veszi a tavi viharjelzési szezon, amely október 31-ig tart. A tavi viharjelzések az Országos Meteorológiai Szolgálat (OMSZ) Siófoki Viharjelző Obszervatóriumában készülnek. A Balatonnál az idei év a 89. viharjelzési szezon. A balatonihoz hasonlóan viharjelző rendszer működik a Velencei-, a Tisza- és a Fertő tónál is, ez utóbbi kiszolgálását az osztrák meteorológiai szolgálat (GeoSphere Austria) látja el. Az érintett tavaknál a katasztrófavédelem által üzemeltetett viharjelző lámpák mutatják az érvényes jelzési fokozatot. Az OMSZ a nap 24 órájában figyelemmel kiséri a légköri folyamatok alakulását és az időjárási előrejelzések mellett szükség esetén viharjelzéseket ad ki a tavakra, amelyekről a www.met.hu honlapon, illetve az OMSZ Meteora nevű, ingyenesen letölthető mobiltelefonos alkalmazása segítségével lehet folyamatosan tájékozódni. (Omsz)
Friss
- Ezt nevezzük mi népvándorlásnak – Több mint 100 millió amerikai kel útra a napokban
- Ujhelyi István: amikor a valóság nem kopogtat többet, hanem egyszerűen berúgja az ajtót
- Vasárnapi (cseppet sem) ünnepélyes gondolatok egy pici országból
- Vidéki prókátor: Lázár, a Fidesz Gyurcsánya?
- Szanyi Tibor: kracsun = karácsony? – Úgy látszik, a jó hírek csak nem akarnak Orbánhoz kötődni
- Készülj a karácsonyra – 5 jótanács: így díszítsd az otthonod
- Orbán Viktor szerint “Brüsszel” Magdeburgot akar csinálni Magyarországból
- Időjárás, ma havazik, de mi lesz karácsonykor?
- Vasárnapi horoszkóp két nappal karácsony előtt
- Jobb félni? – Nemcsak rendőrök, de civilruhások is figyelnek