Connect with us

Budapesti hétköznapok

Így indult a Momentum mai tüntetése a Szuverenitásvédelmi Hivatal előtt

tüntetés,
Megosztás

Az átláthatósági törvény ellen – ami sajtótermékek és civil szervezetek munkáját fenyegeti – szervezett tüntetést a Momentum a Szuverenitásvédelmi Hivatal elé. A szervezet megalakulása óta nem sok vizet zavart, még Gulyás Gergely is beismerte egy novemberi kormányinfón, hogy nem olvassa a jelentéseiket. Ha a parlament elfogadja jövő kedden Halász János, Fideszes országgyűlési képviselő javaslatát, akkor sokkal több kormánytag fogja olvasni Lánci Tamás szervezetének az elemzéseit, hiszen ezek alapján állapíthatják meg, kik számítanak külföldi ügynököknek. A listázottakat elvágnák a külföldi pénzcsapoktól és súlyos bírságokat is kiszabhatnának rájuk. 


Nem indulnak, de itt vannak

A Momentum egy olyan párt, aminek tagjait kitiltották az országházból, vagy maguk mondtak le képviselői állásukról. Mindezen felül korábbi elnökük, Fekete-Győr András arra szólította fel a pártot, hogy ne induljon a 2026-os országgyűlési választáson. Felmerülhet a kérdés, hogy miért aktivizálják magukat továbbra is tüntetések formájában.

Ez motivál minket, a rendszerváltás, ezért akarunk aktívan tenni

– mondta a Blikk kérdésére Bedő Dávid, a Momentum országgyűlési képviselője, frakcióvezetője. Hozzátette, hogy bár csak 1600-an jeleztek vissza és alig pár száz résztvevő van jelen a Szuverenitásvédelmi Hivatal előtt, nem gondolja, hogy a Momentum neve elijeszthetné az ügytől az embereket.

Megkérdeztpkk tőle azt is, hogy mit szól annak a 23 éves egyetemistának a tüntetéséhez, aki vasárnap 15 fővel akart a parlament elé vonulni, de már több mint 26-ezren jeleztek vissza eseményére – vagyis több mint 20-szor nagyobb érdeklődést kelt már most, mint a Momentum mai megmozdulása.

„Nem ez lesz az egyetlen tüntetés, vasárnap is lesz egy tüntetés. Mindenkit biztatunk, hogy menjen oda ki, mi is ki fogunk, testületileg” 

magyarázta. Hozzátette, pártzászlók nélkül, mert ez volt a szervező kérése.

Magyarországon van egyfajta pártfóbia– folytatta. ”

Nem járnak el szívesen pártrendezvényre az emberek, mindegy, ki szervezi azt. Ez egy görbetükör: az embereknek elegük van a politikából. Nekünk van tapasztalatunk, nem csak a technikai részt ismerjük, mozgósítani, üzenetet átadni is tudunk. Egyébként felhívtam ezt a srácot és biztosítottam róla, hogy bármiben segítünk neki, ha kell – nem kell megjeleníteni cserébe a Momentumot”

– árulta el a Blikknek Bedő Dávid.

A tüntetés szervezője egyébként azt mondta Bedőnek, hogy van hangosítása, de ha más is kell, szól nekik. Bedő Dávid szerint azonban ennyi nem elégséges egy olyan minőségű tüntetés megszervezéséhez, mint amit ők tudnak biztosítani. Úgy gondolja, ők tapasztaltabbak a követelések megfogalmazásában és az olyan programok megírásában, amik jobban mozgósítják az embereket. Ellenben nagyon szimpatikus neki, hogy egy „noname” fiatal srác tüntet, hiszen a Momentum előtt ő is így kezdte a saját karrierjét.

<< Olvassa cikkeinket a Facebookon, az Instagramon, a Linkedinen, és a Google hírei között is! >>>

„Éljen a szabad Magyarország!”

Tompos Márton, a Momentum elnöke állt először a színpadra. Beszédében a törvény miatt veszélyeztetett sajtótermékeket sorolta fel, majd arról beszélt, hogy a munkájuk nélkül nem tudnánk a külügy szervereinek meghekkeléséről, a kínai hitelek felvételéről, a kegyelmi botrányról és TISZA Párt sem lenne, ezért fontos az ellenállás.

„Találkozzunk Vasárnap a Kossuth téren, és állítsuk meg ezt az őrületet. Éljen a szabad Magyarország!”

– zárta beszédét.

A Blikk és a HVG nyomán.

Kapcsolódó

tuntetes

Szerző