Egészségünkre!
Itt a nyár és vele a napallergia – minden, amit erről a kényelmetlen jelenségről tudni érdemes
A szikrázó nyár és a napsütés nem csak szépséget és boldogságot hoz, de megérkezik a napallergia is, ez a kényelmetlen és veszélyes betegség,
A szikrázó nyár és a napsütés nem csak szépséget és boldogságot hoz, de megérkezik a napallergia is, ez a kényelmetlen és veszélyes betegség, amely sokak életét, és főleg a nyári időszakot megnehezítő tünetegyüttes.
Miről is beszélünk?
A napallergia, más néven szoláris csalánkiütés, a napsugárzás által kiváltott immunológiai folyamat. Ez egy allergiás reakció a napfényre., amely tágabb fogalom, és magában foglalhatja a polimorf fényexantémát (polimorf fotodermatózis vagy polimorf fotodermatózis), amely a fény által okozott, kóros tüneteket nem mutató bőrtünet, valamint a fototoxikus és fotoallergiás reakciókat.
Csalánkiütések
A szoláris csalánkiütés tünetei jellemzően a napfénynek kitett területeken kezdődnek és később az egész testen elterjednek, a tünetek súlyossága és formája évről évre változhat, még ugyanazon beteg esetében is, ezek lehetnek hólyagok, csalánkiütésszerűek, apró pattanásszerű kinövések vagy kis vörös duzzanatok, és csak a napfénynek kitett területeken, például a dekoltázson, az arcon és a nyakon jelentkeznek.
Csak tüneti kezelés létezik
A napkiütéses csalánkiütés kezelésének tüneti jellegűnek kell lennie, amely magában foglalhatja a krémeket, antihisztaminokat és az érintett terület hűtését. A napallergia megelőzése érdekében célszerű kerülni a közvetlen napfényt, és fizikai szűrővel ellátott naptejet használni, ha nap hatásának van kitéve. Ha már előfordult fototoxikus reakció, fontos, hogy a jövőben kerüljük az azt kiváltó anyagokat. A bőr fokozatos hozzászoktatása a naphoz szintén ajánlott.
A nyár fontos vitaminjai!
A kánikula, a folyadékhiány kimeríti a szervezetet, folyamatosan izzadunk, miközben kiürülnek az ásványi sók a szervezetből, de a melegben ingerlékenyebbek is lehetünk, romlik a memóriánk vagy a koncentrációnk. A nap UVA sugarai bombázzák bőrünket. A hajlatainkban összegyűlő izzadságban több kórokozó telepszik meg, és fertőzések léphetnek fel. Emellett olyan problémákkal is találkozhatunk, mint a vérszívó szúnyogok és kullancsok léte, amiből idén nyáron is bőségesen kijut hazánkban. A bőr nyárra való felkészítésében, illetve a nyár hatásainak mérséklésében egyértelműen kiemelt szerep jut a D-vitaminnak, A-vitaminnak, és az E-vitaminnak.
Szerző
Friss
- Időjárás, semmi sem marad így
- Szanyi Tibor: a kapitalizmus vége
- El tudják képzelni, ahogy Németh Szilárd becsönget Varsóban, Bécsben egy családhoz, hogy megkérdezze, mennyibe kerül ott egy köbméter gáz?
- Vonatozást tervezett a jövő héten a Balaton északi oldalára? Nem jön össze…..
- ‘Lassan egy század védelmezi a péntekenkénti Orbán-haknit az MTVA-nál!’ – véli a politikus
- MOK-közlemény: Takács Péter egészségügyi államtitkár állításával szemben az igazság az….
- Még jó, hogy kapni lehet! – Családi büdzsé-ürítő árakkal vár a Vörösmarty téri húsvéti vásár
- Perintfalvi Rita: elindult a Lázár-trip – Most már Magyar Péter ‘felesége(!) a pe:ofisegítő’?!
- Mikor végeztek nemváltó műtétet Orbánon?
- Dragomán György: pontosan nyolcvanegy évvel ezelőtt kerültek fel a kabátokra a sárga csillagok