Kerítésen innen
Jöjj el, lásd meg, éld át!
A kezdeményezés fókuszában a nemzeti emlékezethez és örökséghez való kapcsolódás áll, célja a fiatalok magyarságtudatának, nemzeti identitásának erősítése.
Nemzeti Emlékezetpedagógiai Program címmel új projektet indított a Nemzeti Örökség Intézete (NÖRI); a kezdeményezés fókuszában a nemzeti emlékezethez és örökséghez való kapcsolódás áll, célja a fiatalok magyarságtudatának, nemzeti identitásának erősítése. Kisfaludy László, a Belügyminisztérium köznevelési helyettes államtitkára kiemelte:
Az értékválsággal terhelt világban a magyarság megmaradásának egyik legfontosabb záloga a nemzeti identitás megerősítése, melyhez ez az új program is hozzájárul.
Móczár Gábor, a Nemzeti Örökség Intézetének főigazgatója elmondta, hogy a program a 12-18 éves fiataloknak szól, a projekt tesztfázisában mintegy 200 iskola vesz részt.
A főigazgató hozzátette, hogy a projekt első körében öt nemzeti és történelmi emlékhelyet – a Kossuth teret, az esztergomi Várhegyet és Vízivárost; a Mohácsi Nemzeti Emlékhelyet, a Gödöllői Királyi Kastélyt, valamint a komáromi erődrendszert – kereshetnek fel a diákok.
Az iskolai csoportok helyszínre jutását ingyenesen biztosítja a MÁV, később pedig a Volán is
A helyszínen kiosztott sajtóanyag szerint a Jöjj el, lásd meg, éld át! mottót viselő projektre mindenféle iskolatípusból várják a tanulókat és a pedagógusokat. A program során szeretnék a történelmi hősöket, példaképeket közelebb vinni a fiatalokhoz úgy, hogy az adott kort kreatívan, élményszerűen mutatják be számukra.
Az első öt helyszínre az iskolai felkészülés, a helyszíni forgatókönyvek és az utólagos feldolgozás módszertanát a Történelemoktatók Szakmai Egyesülete dolgozta ki.
Közölték, hogy a foglalkozások november 15-ig zajlanak, majd november 30-ig küldhetik el az iskolák beszámolójukat.
December 1-jén szervezik meg a II. Nemzeti Emlékezetpedagógiai Konferenciát, amelyen a szakmai partnerek értékelik a programot. December közepétől kezdődik a további 40-45 emlékhelyre illesztendő módszertani keretprogram, majd 2023. tavaszán az országos Nemzeti Emlékezetpedagógiai Program kidolgozása.
A programban együttműködő szervezetek a Nemzeti Örökség Intézete, a Belügyminisztérium Köznevelésért Felelős Államtitkársága, a Klebelsberg Központ, a Nemzeti Szakképzési és Felnőttképzési Hivatal, a történelmi egyházak intézményfenntartó szervezetei, valamint a Történelemtanárok Szakmai Egyesülete.
Szerző
Friss
- Veszélyben a bankszámlája – Időben szólunk
- Dübörgünk! – Rákosdubaj felhőkarcolója telibe találja a leszálló repülőket
- Ki, hogy… Orbán például így…..
- Hajdu Péter érti az idők szavát: középre tarts – ‘… k*rvára nem találkoztam Rogán Antallal, még csak telefonon sem egyeztettem vele’
- Katonai-riszatoborzó Zalaegerszegen, avagy a helyi kultúros érezte, hogy pálya van…..
- Ha bénázol a Mészáros-féle edzőteremben, akkor fizetsz – Bizony, keményedik az élet ….
- A TISZA Párt EP-képviselőjének felesége munkaügyi pert indított volt munkaadója, a minisztérium ellen
- Kamatot emelt az OTP a lakáshiteleknél – Követőkre talál?
- Lázár közszolga pökhend-üzemmódban: egy csekk és más semmi – 5000 Mrd, és viheti a Főváros a területet
- Ha azt hitte, hogy Orbán nem tudja meglepni, tévedett….