Azzal, hogy India is csatlakozott a karantént hirdető országok közé 2,6 milliárdra nőtt a karanténra ítéltek száma. A világ lakossága az ENSZ adatai szerint 7,8 milliárd, így kimondható, hogy nagyjából a népesség 1/3-át már, ha ideiglenesen is, sikeresen kivonta a napi körforgásból a Covid-19 járvány.
Sok felé „hódit” a karantén
- Nagy-Britannia,
- Franciaország,
- Spanyolország,
- Kolumbiában,
- Argentínában,
- Kaliforniában (USA),
- Nepálban,
- Irakban,
- Madagaszkáron,
- India
- Új-Zéland Dél-afrikai Köztársaság követi őket.(csütörtöktől)
Ezeknek a területeknek a többségén munkába járás, alapvető árucikkek vásárlása, illetve orvos felkeresése céljából elhagyható a lakhely.
Irán, Németország és Kanada – felszólította a lakosságot, hogy maradjon otthon, korlátozza a minimálisra a közlekedést és az érintkezéseket, de nem rendelkeztek büntetőintézkedésekről a rendelkezés megsértése miatt, ez körülbelül 226 millió ember.
Kijárási tilalom!
Legalább 15 ország, illetve terület kijárási tilalmat rendelt el, megtiltva, hogy este és éjszaka elhagyják a lakásokat. Ilyen intézkedést hoztak többek között Szaúd-Arábiában, Elefántcsontparton, Chilében, a Fülöp-szigeteki Manilában, Szerbiában. Egyiptomban szerdán lép életbe kijárási tilalom.
Egyes országok csak a legfontosabb városokat helyezték karanténba, megtiltva az oda belépést és az onnan történő kilépést. Ilyen intézkedés vonatkozik 27 bulgáriai nagyvárosra, a kazahsztáni Almatira és Nurszultanra és az azerbajdzsáni fővárosra, Bakura. Ezekben a városokban csaknem 10 millióan laknak.
Adta hírül az infostart
Ezek a házi karantén szabályai!