Connect with us

Kerítésen innen

Kollégák, hol a gerinc? – kelt ki magából az ELTE docense Orbán PhD-védése ügyében

Published

on

Kollégák, hol a gerinc? - kelt ki magából az ELTE docense Orbán PhD-védése ügyében
Megosztás

2024 Magyarországán megsüvegelés jár annak, aki kiáll a nézete, meggyőződése, szakmája alapelvei mellett. Az igazán felháborító az, hogy a XXI. század Európájának közepén, egy uniós tagországban odáig jutottak a magukat kerítéssel körbekerítők, -ha nem lenne egyértelmű mi magyarok- hogy a legtöbbünk kussol, ha egyáltalán észreveszi, felfogja, hogy az valós- és az öncenzúra okán mivé silányult.

Orbán doktor akar lenni…

A hvg.hu írta meg pénteken, hogy Orbán Balázs doktori védésére készül az ELTE Állam- és Jogtudományi Doktori karán. A miniszterelnök politikai igazgatója A szabad mandátum és a nemzeti szuverenitás alkotmányjogi összefüggései címmel írt PhD-értekezést, amit december elején védhet majd meg az értekezés nyilvános vitáján. Mindezt azok után, hogy a fél ország megkérdőjelezte a hűségét a hazájához szűk másfél hónappal ezelőtt, miután egy podcastban arról beszélt az ukrajnai háború kapcsán, hogy Volodomir Zelenszkij ukrán elnök belevitte egy háborús védekezésbe az országát, ami felelőtlenség volt, ’56 példájából kiindulva pedig mi valószínűleg nem tennénk így.

Az „párak” egyike….

Az ELTE részéről elsőként az intézmény Média és Kommunikáció Tanszékének docense, Polyák Gábor adott hangot nyilvánosan tiltakozásának, amit a közösségi oldalán posztolt:

„Orbán Balázs kisfőni az ELTE ÁJK-n védi a PhD-dolgozatát. Tényleg mindent, de mindent megérdemlünk.

  • A kormány minden nap beletörli a mocskos talpát az ELTE-be.
  • Minden egyes nap pöccint rajta egyet a szakadék felé, és röhög, ahogy kapaszkodunk, nehogy leessünk.
  • Megalázza a diákjanikanat, megaláz minden oktatót és minden munkatársat.
  • Meggyőződésem, hogy Európa legrosszabbul finanszírozott egyeteme vagyunk, ami ennek ellenére, Hankó Balázs és bandája minden hazug hadoválása ellenére minden nemzetközi rangsorban és megmérettetésben még mindig az egyik legjobb magyar egyetem. Hankó minden alkalommal a szemünkbe hazudja, hogy nincs pénz béremelésre, plána a hallgatói normatíva emelésére, de majd a Következő Kormányülésen napirenden leszünk. Aztán valahogy mégse.

Persze, eddig is mi voltunk azok, akik belementek ebbe a játékba, és minden nap megtartjuk az óráinkat, konzultálunk, hajtunk a publikációkra. Eljátszuk, hogy ezek normális munkakörülmények, hogy így lehet egyetemet működtetni. Nem, valójában nem lehet, csak sok-sok ember totális önkizsákmányolása árán, meg úgy, hogy befogod az orrod a mosdóban, és végtelenül hálás vagy, ha egy szervezet neked adományozza a selejtezésre váró bútorait.

És a jogi kar, ahol elvileg jogállamiság, emberi jogok, hatalommegosztás is szóba kerül, egy Orbán Balázsnak nem mondja azt, hogy menjél te az NKE-re. Orbán Balázs, a legalja ideológiai keltető MCC ura, az NKE mindenható parancsolója, nagyfőni szeme fénye, aki ’56-ot is büntetlenül kihazudhatja a történelemből.

Kollégák, hol a gerinc? Miféle jogászi szakmai ethosz ez, miféle állampolgári tartás? Miért a legsötétebb múltat mutatjuk példként a jövő értelmiségének? Miért hányjuk arcon magunkat?

A magyar tudományos élet eddig is a keblére ölelte a koltayandrásokat és patyiandrásokat, hajbókol trócsányilászlók előtt, alig várja, hogy ezek a kártékony figurák megvakarják a füle tövét.

Kollégák, ezek elrabolták az országunkat, elvették a gyerekeink jövőjét, szánalmassá és nevetésgessé tettek minket az európai és a nemzetközi tudományos térben. Belénk rúgtak ezerszer, és azoknak, akik ezt a legjobban tűrték, néha adtak egy kis jutifalatot. Az ELTE egyetemi tanáraként kikérem magamnak, hogy Orbán Balázs ebben az intézményben szerez PhD fokozatot.”

A kommentekből…

„szeretek órát tartani az ELTE-n. szeretem ezt az egyetemet. de minden fáj, amit leírtál. és van hogy megkérdezem magamtól,hogy miért csinálom, aztán mindig arra jutok, mert szeretem. szeretem a hallgatóimat. a tanítást. és végül is ennyi.”

„Elismerésem a bátor szavakért! (Ez lenne amúgy a természetes, de manapság sajnos ehhez már bátorság kell.) Remélem, a bizottság tagjai is elég bátrak lesznek és kirúgják ezt a szégyenletes gazembert.”

„Van olyan kollégám, akiben felmerült, hogy oda kellene menni a védésre, és hozzászólni… megfontolandó.”

„Egyetértek és gratulálok a bátor kiállásához Professzor Úr!”

„Nem találok szavakat, nem tudom, hogyan tudnám kifejezni a tiszteletemet és támogatásomat a bátorságáért és a kiállásáért.”

„Az ötvenes években négy elemivel is lehetett diplomát szerezni …visszatérünk a múltba vagy mi a fene van itt Magyarországon?”

„Nagyon örülök, hogy az ELTE-n még akad normális gondolkodású, gerinces ember, aki ki meri mondani a dolgok állásáról és menetéről a valóságot. Maximális tiszteletem, Polyák Úr!”

„Mint egyszerű gondolkodó laikus felteszem a kérdést: mit tehetünk akkor, amikor egy maffia vezeti az országot és a saját alaptörvényével ellenesen, erőszakosan felügyeli és hatalmi érdekeinek rendeli alá az állam legfőbb intézményeit. A napnál világosabb példákat nem kell sorolni. Mit tehetünk ez ellen, ha nincsen rá intézmény? El sem tudom képzelni, hogy egy állami működésen belül, a lezüllesztett, párhuzamos valóságon, populizmus összefüggéstelen, ideológiai tákolmányaiból szőtt diktatórikus állami működésen kívül, hogyan lehetne megszervezni alulról a hiányzó intézményi eszközöket. Kik azok, akik hirtelen kiállhatnak és remélhetik, hogy egy elsöprő többség olyan gyorsan áll melléjük a józan ész okán, hogy nem lehet őket maffiabiztonsági kockázatokkal ellehetetleníteni. Teljes képtelenségbe fordult az egész valóságunk, de bíztató, hogy a poszt szerzőjééhez hasonló hangokat még lehet hallani. Végtelen mennyiségű információ van elképesztő költségvetési csalásokról, az orosz háború informális támogatásáról, dilettáns gazdaságpolitikai intézkedésekről, elképesztő mélyrepülés, országromlás, a felelősségük teljes hárítása, nyilvánvaló hazugságokból és félrevezetésből szerzett, legitimációt nem jelentő választói támogatásról, választási csalásokról. Hogyan kellene?!”

<<< Olvassa cikkeinket a Facebookon és a Google hírei között is! >>>

Azért mégis…?

A Tudományági Doktori Tanács a szokásostól eltérően

nem egyhangúan döntött amellett, hogy a delikvens megvédheti a dolgozatát.

A bírálóbizottság a doktori értekezés és a benyújtott dokumentumok alapján

5 igen és 2 nem szavazattal, valamint 1 tartózkodással engedélyezte Orbán Balázs számára a doktori eljárás megindítását.

Kifejezetten ritka, szinte példa nélkül a nem egyhangú döntés, idén eddig nem is volt rá példa. Orbán Balázs esetén kívül minden egyes döntést 0 nem szavazattal és 0 tartózkodással hozott meg a Tanács.

Szerző