Sport
Kós Hubert döntős 100 méter háton
Kós Hubert a délelőtti előfutamban úszott országos csúcsától nem sokkal elmaradva fináléba jutott 100 méter háton a fukuokai vizes világbajnokság hétfői napján.
Kós Hubert a délelőtti előfutamban úszott országos csúcsától nem sokkal elmaradva fináléba jutott 100 méter háton a fukuokai vizes világbajnokság hétfői napján.
Délelőtt 100 méter háton Kovács Benedek és Kós Hubert képviselte a magyar színeket
Kós Hubert egészen szenzációs úszással, 53.12 másodperes idővel csapott célba, ezzel nemcsak hogy több mint hét tizedet faragott egyéni legjobbjából (53.83), hanem megdöntötte Cseh László 2012-es 53.40-es országos csúcsát, összesítésben pedig a második helyen jutott tovább. Kovács Benedek 54.24 másodperccel a 21. lett.
„Nem nagyon hagytam ebben semmit, de azért bízom benne, hogy délután tudok még javítani. Jobb idő is kell majd, ha be akarok kerülni a fináléba. Most egyébként azt éreztem, hogy nagyon lassú vagyok, és fáj ez az egész, ahhoz képest megnyertem a futamot” – mondta az MTI-nek Kós, aki az Egyesült Államokban Bob Bowman, Michael Phelps korábbi edzőjének irányításával készül, és mint megjegyezte, a tengerentúlon a hátúszásra fókuszálnak.
Kós az Arizona State egyetemen egy csoportban úszik a franciák szupersztárjával, Léon Marchand-nal, aki vasárnap 400 méter vegyesen megdöntötte az utolsó egyéni Phelps-rekordot: „úgy ünnepeltem ott, mint még senkit. Nagyon örültem neki, átöleltük utána egymást. Nagyon jó, hogy vele tudok készülni, hiszen ugyan a hát a leggyengébb úszásneme, így nem is indul ezekben a számokban, de le szokott győzni edzéseken” – nyilatkozta francia csapattársáról Kós.
Az Arizona State 20 esztendős hallgatója, akinek felkészülését Bob Bowman, a legendás Michael Phelps edzője irányítja, az elődöntőben öt századdal úszott lassabban (53.17 mp), így futamában negyedikként csapott célba, összesítésben pedig hatodikként kvalifikálta magát a keddi fináléba.
„Egészében tetszett az elődöntő, ha reggel nem úszom meg az országos csúcsot, akkor ennek a délutáni eredménynek még jobban örülök, főleg, hogy hatodikként bejutottam a döntőbe”
– mondta futama után Kós az M4 Sport helyszíni stábjának.
Hozzátette, sokkal lazábban veszi a dolgokat, mint tavaly, egy éve még azt sem gondolta volna, hogy 100 méter háton elindul, nemhogy fináléba kerül.
„Holnap biztos, hogy a táv első felén nézelődés nélkül, jobban kell úsznom, de nagyon jó, hogy az elmúlt fél év alatt ennyit fejlődtem. Százon megtudom, milyen egy világbajnoki döntő, amit így begyakorolhatok a 200 hát előtt”
– zárta értékelését Kós.
A 100 méter hát fináléja kedden magyar idő szerint 13.59 órakor kezdődik.
Kate Douglass legyőzte Alex Walsht
A férfiak 100 méteres mellúszásában az Ázsia-csúccsal győztes kínai Csin Haj-jang mögött hármas holtverseny alakult ki, így az olasz Nicolo Martinenghi, a holland Arno Kamminga és az amerikai Nic Fink is ezüstérmet kapott. A vb-k történetében ez volt a második alkalom, hogy egy számban három úszó ugyanolyan színű érmet nyert: 2015-ben női 200 méter mellen három bronzot osztottak ki.
Ötven méter pillangón a 100 háton világcsúcstartó olasz Thomas Ceccon úgy lett világbajnok, hogy szűk fél órával korábban még a 100 hát elődöntőjéből a legjobb idővel került a keddi döntőbe.
A kínaiak női 100 pillangón is aranyéremnek örülhettek Csang Jü-fej révén, míg a nap negyedik fináléjában, női 200 méter vegyesúszásban kettős amerikai siker született, ám a várakozásokkal ellentétben nem a címvédő Alexandra Walsh győzött, hanem honfitársa, az első nagymedencés vb-aranyát begyűjtő Kate Douglass.
Férfiak
100 m mell, világbajnok:
Csin Haj-jang (Kína) 57.69 mp
2. Nicolo Martinenghi (Olaszország)
Arno Kamminga (Hollandia)
Nic Fink (Egyesült Államok) 58.72
50 m pillangó, világbajnok:
Thomas Ceccon (Olaszország) 22.68 mp
2. Diogo Matos Ribeiro (Portugália) 22.80
3. Maxime Grousset (Franciaország) 22.82
Nők
100 m pillangó, világbajnok:
Csang Jü-fej (Kína) 56.12 mp
2. Margaret Macneil (Kanada) 56.45
3. Torri Huske (Egyesült Államok) 56.61
200 m vegyes, világbajnok:
Kate Douglass (Egyesült Államok) 2:07.17 perc
2. Alexandra Walsh (Egyesült Államok) 2:07.97
3. Jü Ji-ting (Kína) 2:08.74
Világcsúcs női 400 gyorson és férfi 400 vegyesen
Szerző
Friss
- „Ezek mennek mostanában”
- Szívzűr – Így élesztheted újra önmagad
- Hatalmas gazdasági-diplomáciai siker: magyarok gépestették Csádban a tevetej-fejést – A produktumot a miniszteri biztosunk azonnal beszlopálta
- Szanyi Tibor: Mindenhalottak
- Jogi problémája van? Félórás ingyenes konzultáció egy értő ügyvéddel – Pro Bono Nap Budapesten
- Brutál-igaz szívhoroszkóp! A Bikán és a Koson ledöbbensz!
- Müller Péter a halálról-, a gyászról-gondolkodás mestere
- Leállt az ügyeletek által használt egészségügyi szoftver
- Ha a megfigyelőség ára 100 millió dollár, mennyit taksál, ha beveszik Magyarországot -rendes- Türk-tagnak?
- A novemberi időjárásról