Kerítésen innen
Kunetz doktor: még egy szó a várólistákról és a csípőprotézis-protokollról…
„A várólisták csökkentése érdekében már sok mindent megtett az egészségügyi államtitkárság. Ezek közül az egyik legprimitívebb megoldásnak akkor lehettünk tanúi, amikor rájöttem arra, hogy egyszerűen a várólista tételek számát csökkentették, azaz, míg 2023-ban 36 beavatkozást/kezelést mért a várólista rendszer, addig mára ez már 21-re szűkült – írta Dr. Kunetz Zsombor a minap. Most ezt fejelte meg „még durvább” részletekkel.
„Na még egy szó a csípőprotézis protokollról,
ami azt szabályozza, hogy ki kerülhet fel a várólistára és ki nem, azaz ki operálható meg, vagy ki nem. Várólistára az akut betegeket is felteszik, így ez nemcsak a krónikus, hanem az akut ellátást is érinti. Az egy dolog, hogy krónikus panasz esetén túlsúlyos (pl. már 180 cm-es 115 kg-os beteget sem), vagy csak túl izmos betegeket nem lehet addig feltenni a várólistára, így megoperálni sem, amíg le nem fogynak el nem dobják izomzatukat.
Na de ennél sokkal, de sokkal durvább az, hogy az akut baleseti ellátásban sem lehet csípőprotézissel megoperálni a combnyaktörést szenvedett betegeket,
- ha a túlsúlyos, túl izmos ahogyan
- az sem, akinek együttműködésének, szociális helyzetének elégtelensége zárja ki a műtétet,
vagy - azt sem akinél a kooperáló képességének a posztoperatív együttműködés képességének a hiánya áll fent,
vagy - azt sem, aki bármely olyan betegségben szenved ami miatt a beteg várható élet kilátása kevesebb, mint 3-6 hónap.
<<< Olvassa cikkeinket a Facebookon és a Google hírei között is! >>>
Ezektől a betegektől az állam megtagadja az AKUT azaz a baleseti ellátást ezen formáját,
így ezen betegek sorsa az ágyhoz kötöttség lesz életük végéig, vagy amíg le nem fogynak, vagy majd ki nem gyógyulnak a pszichés betegségeikből, vagy bátorkodnak nem 3-6 hónap alatt meghalni.
Ugyanis az akut, azaz a közúti, vagy bármilyen más balesetet szenvedett combnyak törött beteget fel kell tenni a várólistára a műtétet megelőzően, majd a műtétet követően másnap levenni.
Azaz eddig amikor elcsúszott a jégen özv. Zitkovicsné és combnyak törést szenvedett, akkor a mentő beszállította a kórházba, ahol aznap, vagy másnap megoperálták, de előtte szigorúan feltették a várólistára, majd másnap levették onnan.
Erre a statisztikával való játék miatt van valószínűleg szükség, mert így az egynapos várakozások szignifikánsan javítják az átlagos várakozási időt.
Most özv. Zitkovicsné ha elcsúszik a jégen és a fenti kondíciók valamelyike fennáll, akkor nem operálható meg, és élete további részébe valószínűleg fekvőbeteg lesz, ezzel nemcsak a saját, de környezete életminőségét is rendesen lenullázva.
Ez a nagyon veszélyes és ostoba ebben a protokollban, amit egy rendőrtábornok, és egy szakvizsgát letenni nem képes államtitkár Takács Péter hagyott jóvá.
Ezzel valószínűleg Takács magát is, de Orbán Viktort is kizárva az állami ellátásból.”
Friss
- Pintérék pitlák bosszúja, amivel sikerülhetett pár választási Fidesz-százalékot bukni
- Orbán Viktor miniszterelnök úrnak – Budapest, Vár, Karmelita kolostor I. emelet, jobbra 1. ajtó
- ‘Jakupcsek elérte, hogy még nagyobb feszkó legyen az országban’ – kommentelék a szervezők közleményét
- ‘A szegények pápája volt, tanulhatna tőle emberséget, alázatot, szeretet, jóságot Orbán Viktor is’ – Ételosztás Debrecenben
- A DM, a Rossmann, a Müller és társaik Nagy miniszter árrés-stopos látókörében
- Simicskó István 32 év után 6-os ‘fokozatú’ mester lett
- Ujhelyi István: Orbán EU-val szembeni fideszes gengszter-forradalmának oka a személyes sértettsége
- Orbánék a ravatalnál – mi lehet -Juszt László szerint- a fotó mögött?
- Márciusban Dunakeszin, áprilisban Komáromban, májusban hol választják egetverő bátorsággal díszpolgárrá Szijjártót?
- Májusi pénzhoroszkóp: 6 csillagjegynek ‘perceken belül’ indulhat a habzsi-dőzsi!