Connect with us

Blogbazár

Lattmann Tamás: Charles Michel esetleges idő előtti lelépése nem teszi Orbán Viktort Európa királyává

Lattmann Tamás: a magyar kormány most bármikor kaphat egy hivatalos levelet: ...helló, akkor csak úgy szólunk, hogy mostantól Svédország NATO-tag...
Megosztás

Lattmann Tamás: kezd nagyon tele lenni a hócipőm a magyar sajtó igénytelenségével és veszedelmes hozzá nem értésével uniós kérdésekben. Nem, Orbánt nem alázták meg az uniós csúcson, amikor a csatlakozási tárgyalások megindításáról szóló szavazáson kiment kávézni – kezdte bejegyzését a nemzetközi jogász.

Orbán meg röhög a markába

Bármennyire is szeretnék egyesek azt hinni. Nem, nincs hírértéke minden egyes alkalommal annak, amikor egy unatkozó nyugat-európai jogász végre elolvassa az uniós alapító szerződést, ls megírja valami blogon, hogy háhá, az Európai Tanács minősített többséggel még akár el is veheti a soros elnökséget, de legalábbis átszervezheti. Májusban én is elmondtam itthon, le is írtam, sőt, még azt is, hogy miért nem fogja – ahhoz képest semmi új nem derült ki azóta, mégis a hazai nemfideszes sajtó úgy írja meg ezeket a marhaságokat, mintha valami nagy csoda lett volna felfedezve. A nemorbánista emberek meg majd teljesen jogosan érzik úgy, amikor nem történik semmi, hogy át lettek b.szva – és mi lesz ebből?

Segítek: EU-ellenesség az ellenzéki oldalon („a ZEU béna/tehetetlen!!!” meg „a ZEU igazából Orbánnak játszik”), Orbán meg röhög a markába.

(És akkor maradjunk annyiban, hogy marha jó fej vagyok, hogy csak a sajtóról beszélek…)

Biztos van, aki örült, hogy „Orbánt megalázták”

Lattmann Tamás

Lattmann Tamás elkeseredetten felháborodott posztjában igyekszik elmagyarázni, hogy miért fake news a vasárnap lábrakelt hír, ami szerint egy bizonyos esetben Orbán lehet a „főnök”, az Európa Tanács elnöke:

És nem, Charles Michel esetleges idő előtti lelépése nem fogja Orbán Viktort Európa királyává tenni, ugyanis nem igaz az az állítás, hogy az Európai Tanács elnökségének megürülése automatikusan az Európai Unió Tanácsának soros elnökségét helyezi az Európai Tanács elnökévé. Én azt már őszintén feladtam, hogy a magyar sajtó, illetve a magyar közélet megszólalói (beleértve az ún. szakértőket is) értsék a különbséget az Európai Tanács és az Európai Unió Tanácsa között, vagy esetleg ismerjék az alapító szerződések által kialakított feladatmegosztási rendszert (hint: amikor Orbán kiment kávézni, olyan kérdésben szavazott az Európai Tanács, amiben amúgy ténylegesen az Európai Unió Tanácsának kell majd, szóval Orbán oda ment ki, ahova akart, annak az ég’ egyadta világon semmi jelentősége nem volt, ezért is mondtam el egy nappal előtte, hogy nem fog vétózni – nem baj, biztos van, aki örült, hogy „Orbánt megalázták„, de attól még nem), de arra azért marha kíváncsi vagyok, hogy a fenti állításnak („az Európai Tanács elnökségének megürülése automatikusan az Európai Unió Tanácsának soros elnökségét helyezi az Európai Tanács elnökévé”) egészen pontosan mi a jogszabályi alapja. Mutasson rá valaki az uniós alapító szerződések rendszerében, legyen olyan jó. Bárki. Valaki?

-fejeződik be Lattmann Tamás jegyzete.

Ezeket olvasta már?

Szerző