Madridi párharc lesz a spanyol Szuperkupa döntőjében

Az Atlético Madrid együttese nagyon magas színvonalú és fordulatos mérkőzésen, 3-2-re legyőzte a Barcelonát a spanyol Szuperkupa elődöntőjében.

A katalány fölényt, ám gólt nem hozó első félidő után a második játékrész elején a matracosok azonnal betaláltak, de a gránátvörös-kékek fordítani tudtak, és úgy tűnt, teljesen kontroll alatt tartják az összecsapást.

A 46. percben João Félix passzolt Correához, aki remekül továbbított a most beszálló Koke elé, ő pedig egy átvétel után, jobb lábbal a jobb alsóba gurított (0-1).

Öt perccel később Vidal beadását követően Suárez készítette le a játékszert Lionel Messinek, aki kiverekedte magának a lövőhelyzetet, majd jobbal kilőtte a kapu jobb oldalát (1-1).

A 62. percben Jordi Alba beadását Suárez bólintotta kapura, és bár Oblak hatalmasat védett, a kipattanóra Antoine Griezmann érkezett, és az üres hálóba fejelt (2-1).

A 81. percben egy Barca-rövidzárlat után Vitolo lépett ki ziccerben, elhúzta a játékszert Neto mellett, aki buktatta, így González González büntetőt ítélt! A labda mögé Alvaro Morata állt oda, és higgadtan a kapu bal oldalába lőtt (2-2).

Öt perccel később Piqué hibája után Morata indította a teljesen üresen kilépő Ángel Correát, aki a tizenhatoshoz érve lőtt, a labda pedig Neto érintésével a gólvonal mögé pattant (2-3).

Diego Simeone öt évvel ezelőtt a még oda-visszavágós Szuperkupa döntőben legyőzte a Real Madridot

Szerdán a Real Madrid könnyedén nyert a Valencia ellen

A szaúd-arábiai Dzsiddában rendezett találkozón a madridiak Toni Kroos és Isco révén már az első félidőben kétgólos előnyre tettek szert, amit a szünet után Luka Modric toldott meg egy újabb találattal, a Valencia csupán a ráadás perceiben tudott szépíteni Dani Parejo büntetőjével.

Spanyol Szuperkupa, elődöntő:

FC Barcelona-Atlético Madrid 2-3 (0-0)
Gól: Lionel Messi (51.), Antoine Griezmann (62.), ill. Koke (46.), Alvaro Morata (81., 11-es), Ángel Correa (86.)

Valencia-Real Madrid 1-3 (0-2)
Gól: Dani Parejo (90., 11-es), ill. Toni Kroos (15.), Isco (39.), Luka Modric (65.)

Forrás: Digisport