Mads Östberg győzött és övé a magyar bajnoki cím is

Mads Östberg, Johan Johansson norvég, svéd kettős nyerte a Mercarius rali országos bajnokság idényzáró futamát, a vasárnap zárult Zemplén-ralit, ezzel pedig az abszolút bajnoki címet is elhódította.

Östberg

A WRC2-es kategória 2020-as világbajnoka a vasárnapi versenynapon már nem kockáztatott túl sokat, így végül 2.7 másodperces előnnyel diadalmaskodott a szerencsi központtal megrendezett viadalon

A Citroën Rally Team Hungary 35 éves versenyzője minden olyan futamot – hétből hatot – megnyert a magyar bajnokságban, amelyen elindult, és a hazai ralisport történetének első külföldi abszolút győztese lett.

„Jó hétvégénk volt még a büntetésünkkel együtt is, amit ezúttal nem éreztem korrektnek. Csomósék gyorsabbak voltak, mint előzetesen gondoltuk, de sikerült a saját tempónkra figyelnünk és menedzselnünk a futamunkat. Az egész idényt nagyon élveztem, remélhetőleg visszatérünk még a jövőben néhány futam erejéig” – nyilatkozta az MTI-nek Mads Östberg.

A Zemplén-ralit az év nagy részében az Európa-bajnokságon (ERC) indult Csomós Miklós, Nagy Attila kettős zárta a második helyen a Skoda Fabia R5-össel, míg az összetettben a futam előtt harmadik és végül ugyanebben a pozícióban is záró Velenczei Ádám, Vánsza Zsolt (Skoda Fabia Rally2) duó műszaki hiba miatt már szombaton feladni kényszerült az idényzárót.

„Büszkék vagyunk rá, hogy ennyire sikerült megszorongatnunk Östberget, szerintem erre kevesen képesek a világon. Szombaton a második szakaszon sajnos volt két hibám, kétszer is megforogtunk és kaptunk 34 másodpercet, de így is nagyon örülünk az eredménynek” – értékelt Csomós Miklós.

A zempléni gyorsaságikon a 2019-es abszolút magyar bajnok Vincze Ferenc végzett harmadikként Németh Gergely navigátorral az oldalán, a Korda Racing által felkészített Skoda Fabia R5-össel.

„Nem szeretek így menni és csúnya is ezt mondani, de tartalékoltunk. Próbáltunk ugyanis taktikázni, ami részünkről működött is, de az ellenfelünk nem hibázott, viszont úgy gondolom, hogy egy világbajnok mögött az összetettben másodiknak lenni nagyon jó eredmény” – mondta Vincze Ferenc.

A céldobogót a szerencsi Rákóczi-vár impozáns belső udvarában állították fel, a díjakat Koncz Zsófia miniszterhelyettes, a térség országgyűlési képviselője, Nyiri Tibor, Szerencs polgármestere, valamint Oláh Gyárfás, a Magyar Nemzeti Autósport Szövetség elnöke adta át.

Zemplén-rali (12 gyorsasági szakasz, 150,98 km, a dobogósok)

1. Mads Östberg, Johan Johansson (norvég, svéd, Citroën C3 Rally2) 1:20:21.6 óra