Egyházi tisztségviselők ellen indult eljárás. Különösen jelentős vagyoni hátrányt okozó üzletszerűen, bűnszervezetben elkövetett költségvetési csalás bűntette, különösen jelentős értékre, bűnszervezetben elkövetett pénzmosás bűntette és hamis magánokirat felhasználásának vétségével gyanúsítja a Magyar Pünkösdi Egyházhoz tartozó, békéscsabai központú Közösségi Misszió, ügyvezetőit, egyházi személyeket, dr. V. Gy.-t és dr. V. K.-t az ügyészség – erősítette meg még a múlt héten a Magyar Narancs információit a Békés Megyei Főügyészség. Mint akkor tudatták, a két vezetőt előterjesztésére előzetes letartóztatásba helyezték. Azt már a Gyulai Törvényszéktől tudtuk meg, hogy az erről szóló határozatot zárt ülésen a Békéscsabai Járásbíróság hozta meg.
Friss információ
A nyomozás nem dr. V. Gy. és dr. V. K. ellen indult meg elsődlegesen, hanem egy bizonyos, eddig nem azonosított K. L. ellen. Ennek nyomán kerültek előbb képbe, majd letartóztatásba a Közösségi Misszió vezetői. Nem csak azért kerültek rács mögé, mert esetükben fennáll a szökés és elrejtőzés veszélye, valamint a bizonyítékok veszélyeztetése, hanem azért is, mert a velük összefüggésbe hozott gyanúsítás szabadságvesztéssel büntetendő. Ezt az is alátámasztja, hogy különösen jelentős vagyoni hátrányt okozó üzletszerűen, bűnszervezetben elkövetett költségvetési csalás bűntettének és a különösen jelentős értékre, bűnszervezetben elkövetett pénzmosás bűntettének becsült kártértéke meghaladja a 500 millió forintot.
Magyar Pünkösdi Egyház
Minderre tekintettel napokkal ezelőtt levéllel fordultunk írja a portál- a Magyar Pünkösdi Egyházhoz. Az iránt érdeklődünk, hogy milyen konkrét információkkal rendelkeznek a Közösségi Misszió vezetői elleni büntetőeljárásról. Tudomásuk szerint milyen visszaélések ügyében vizsgálódnak az adónyomozók? A gyanúsításban felmerült bűncselekmények mióta folyhatnak, hogyan valósultak meg és mekkora kárt okozhattak a költségvetésnek? Megkérdeztük: mit jelent ebben a konkrét esetben a jelentős értékre, bűnszervezetben elkövetett pénzmosás bűntette. arra is kíváncsiak voltunk, miért nem működtek a Magyar Pünkösdi Egyház belső ellenőrzési mechanizmusai ebben a konkrét ügyben. Terheli-e bármilyen felelősség vagy mulasztás az ügyben a Magyar Pünkösdi Egyházat? Ám egyetlen kérdésükre sem kaptak választ.
Az elmúlt években a Közösségi Misszió napelemes rendszerek telepítésén át több fajta képzési programban vett részt; részese volt energetikai korszerűsítésnek és 74 millió forintos bértámogatásban is részesült. A Közösségi Misszió más szervezetek és egyházak közreműködése mellett részt vesz népkonyhák üzemeltetésében és fenntartásában, de egyben tulajdonosa volt a 2011-ben alakult és évi több százmilliós forgalmat lebonyolító Csabakonyha Kft.-nek is. (A Csabakonyha Kft. üzemelteti a négycsillagos békéscsabai Munkácsy Hotelt, amely egykor 600 millió forintos EU-s támogatást kapott a vendéglátóhely kialakításának projektjére.)
Az elbocsátott pedagógusok végkielégítése is a holdban van
Ugyancsak a Magyar Pünkösdi Egyházhoz tartozó hír, hogy éppen egy évvel ezelőtt, 2021 májusában már másfél éve várták a várpalotai Képesség- és Tehetségfejlesztő Magániskola pedagógusai: az egyház jogerős bírósági ítélet nyomán fizesse ki a tanároknak járó 18 millió forintos végkielégítést, a késedelmi kamatot, valamint a perköltség díját. Erre 18 hónap az egyháznak nem volt elegendő idő. A pünkösdi egyház Adventum Központ nevű szervezete – mint fenntartó – ugyanis 2019 októberében felmondott az iskola tanárainak, de a végkielégítést nem kapták meg a pedagógusok.
Egyenlóre több a kérdőjel, mint az a megnyugtató válasz.
Olvassa el Bodó Tamás teljes cikkét a MagyarNarancson!
Ez történt ma eddig!