labdarúgó-vb

Marokkó két góllal mattolta Belgiumot

A marokkóiak egy szabadrúgás és egy nagyszerű kontra után is betaláltak a gyengén játszó belgák ellen.

Roberto Martínez csapata már az ötödik percben megszerezhette volna a vezetést, Michy Batshuayi helyzeténél azonban nagyot védett Munir kapus

A 21. percben Hakim Zijes bombázott távolról, de ez körülbelül egy méterrel elkerülte a kaput.

A 35. percben ismét Marokkó előtt adódott lehetőség, Asraf Hakimi kapott jó indítást a jobb szélen, a védő könnyedén tört be  a tizenhatoson belülre, de némileg kiszorított szögből, mintegy tíz méterre a kaputól mellé bombázott. A 39. percben szélsől szabadrúgáshoz jutott a belga csapat, Kevin De Bruyne állt a labda mögé, de kapu fölé tekert.

Az első félidő hosszabbításában egy szabadrúgás után betalált ugyan Marokkó, ám hosszas VAR-ozás után les címén elvették a gólt, így maradt a szünetre is a 0–0. A második félidő elején mindkét kapusnak mindössze egy-egy lövést kellett védenie. a folytatásban is inkább a távoli kísérletek jelentettek izgalmat, komoly gólhelyzet nem igazán alakult ki a kapuk előtt.

A 73. percben az alig öt perce pályán lévő Abdelhamid Szabíri szinte az alapvonalról végezhetett el szabadrúgást, és miközben mindenki beadásra számított. ő kapura csavarta a labdát. Saiss beállt Courtois elé, aki így nem sokat látott és nem is tudott védeni.

A belgák a hajrára sem tudtak igazán felpörögni, hiába jött Lukaku is, a marokkói kontrák jóval több veszélyt jelentettek. A 92. percben az egyik után Zakaria Abuhlal érkezett és közelről a léc alá bombázott, ezzel eldöntve a három pont sorsát.