Egy amerikai tudós sugárzás-specialistaként érkezett a Csernobil környékére a Zónába. A szakértő az elvadult tájon nyomorultul kószáló kutyákra figyelt fel. Gyorsan kiderült, hogy az ukrajnai törvények szerint a nukleáris szennyezésnek kitett állatokat tilos kimenteni, ezért a kutyák sorsa megpecsételődött.
A tudós életeket ment
Lucas Hixson azonban nem törődött a kegyetlen törvénnyel, megalapította a Clean Futures alapítványt, és elkezdte megszervezni a kutyák osszegyűjtését. Ideiglenes állatklinikát alapított a hajdami atomerőmű területén. A kutyákat az állatmentők biztonságba helyezik, majd elvégzik rajtuk a szükséges vizsgálatokat. Kevés kivétellel a kóborló kutyák – bár szervezetük radioktív szennyezésnek lett kitéve, és a kóborlás miatt kiéhezettek, lelkileg sérültek – alapjában egészségesnek és életképesnek bizonyultak.
Az állatmentők megbizonyosodnak arról, hogy a sugárfertőzőzött állatok nem veszélyesek környezetükre, majd feltáplálják és meggyógyítják a kutyákat.
Szaporodnak és sokasodnak
A tudósnak már egyre több munkatárs segít, a megmentett kutyák pedig pontosan tudják, hogy – amiben már nem is reménykedtek – újra családra, gazdira találtak. Olyan hálásak, amilyenek csak a kutyák képesek.
És egyre több mentett kutyus él a Zónában.
Harc az enyhítésért
A kutyamentő szervezet időközben új célokat tűzött ki: megpróbálják elérni Ukrajnak törvényhozóinál, hogy enyhítsék a csernobili áldozattá vált állatok mentésének szigorú tiltását.
Ezzel szemben nálunk:
https://varosikurir.hu/gyermekvedelem/
Bakiné Erika
2019.12.27 19:38 at 19:38
Csodálatos amit tesz ha tudunk segītünk.