Connect with us

Kék fény

Nőjogi szervezetekkel egyeztetett a rendőrség

nőjigik, rendőrség,
Megosztás

Az elmúlt hetek társadalmi összefogásának sikere, hogy a rendőrség és a kormány is kénytelen volt megszólalni a nők elleni erőszakkal kapcsolatban- írja a PATENT Egyesület, ami a meggyilkolt japán nőt is képviselte. 

A kapcsolatfelvétel

Szinte az egész ország felháborodott, nemcsak azon, ahogy a japán nő halálát kezelte a magyar rendőrség, de az aköré felépített kommunikáció hangnemén is. Az ügy visszhangja olyan hullámokat vert amit már a rendőrség sem tudott szó nélkül hagyni, és több lépcsőben ugyan, de „önkritikát” gyakorolt, ugyan nem azért ahogy foglalkozott az üggyel, csak a kommunikációért, de az is valami.

Miután a rendőrség bejelentette, hogy a képzéseiket kiterjesztik és fokozott figyelemmel járnak el a párkapcsolati erőszakkal érintett ügyekben, a PATENT Egyesülettel is felvették a kapcsolatot, az ORFK és a BRFK vezetése pedig egy személyes találkozón is megerősítette együttműködési szándékát. Külön figyelmet fordítanak a jövőben a kommunikációjukra is, ehhez szintén a nőszervezetek segítségét kérték

-írja az egyesület.

Az igazi jó hír

A BRFK továbbá létrehozott egy kiemelt kommunikációs csatornát a NANE és a PATENT Egyesület részére, ahol közvetlenül jelezhetjük, ha eljárási szabálytalanságokat vagy méltatlan bánásmódot tapasztalnak ügyfeleink. A napokban több ügyfelünk is jelezte, hogy megkeresést kapott a rendőrségtől, így úgy tűnik, valóban megkezdődött a korábban lezárt vagy elutasított ügyek felülvizsgálata. Ezek fontos kezdeti lépések, de nagyon sok munka van még hátra. A rendőrség gyors reakciója ellenére még mindig gyűjtjük az aláírásokat a kötelező, átfogó képzések bevezetéséért. Szeretnénk, hogy napirenden maradjon a téma, és továbbra is együtt képviseljük, hogy a nők helyzete azonnali változást követel Magyarországon. Ehhez a sajtóra és a nyilvánosság erejére is szükségünk van.

Talán most?

A változás elengedhetetlen feltétele a társadalmi és politikai szemléletformálás. Abban bízunk, hogy a nőszervezetek bevonása a rendőrképzésbe elindíthatja ezt a folyamatot, és hamarosan beszámolhatunk a sikeres közös munka részleteiről- fejeződik be a bejegyzés.
Az IDEA Intézet felmérése, szerint a magyar társadalom alulbecsüli a nők elleni erőszak elterjedtségének mértékét, és csak a felnőttek kevesebb mint fele gondolja azt, hogy az államnak kellene cselekednie az ilyen ügyek elharapódzása miatt. Az IDEA még azelőtt, tehát attól függetlenül vizsgálta a nők elleni, párkapcsolati erőszakkal kapcsolatos lakossági véleményeket, hogy megrázta volna a közvéleményt a lakástűzben meggyilkolt japán anya ügye.

Kapcsolódó

rendőrség, nőjogok,

Szerző