Blogbazár
Orbán belenőtt a nadrágjába
A miniszterelnök tusnádfürdői beszédéből leginkább azt a tanulságot vontam le, hogy Orbán belenőtt a nadrágjába, viszont kinőtte az országot.
Most itt tartunk….
Most már a
„sarkalatos cél a Kárpát-medence újraépítése”,
sőt később kiderült, hogy egész Közép-Európáé. Ezt még értettem, hiszen az újraépítés úgy kezdődik, hogy ami ott van a telken, azt le kell rombolni. Most itt tartunk. Az már rejtélyesebben hangzott, hogy
„véget ért a száz év magány korszaka a magyaroknak”,
az ember óhatatlanul arra gondol, hogy behoztak még valakit a cellába.
Abban semmi meglepő nincs, hogy megfújta a kampánykürtöt, az nála mindig kéznél van. Az EP-választás tétje természetesen a bevándorlás és Soros, naná, mi lenne más. Kicsit szomorúan vettem tudomásul, hogy az egész
„68-as elit”
elmegy a francba,
„most mi jövünk”,
mármint ők,
„antikommunista, keresztény elkötelezettségű, nemzeti érzelmű nemzedék”.
A prágai tavasznak, Szörényi-Bródynak, Ginsbergnek, egy rakás könyvnek, zenének, a szabadság és az emberi jogok körüli kavarásnak, a háború helyett virág és szerelem- hangulatnak annyi, helyette kultúrából itt van nekünk Németh Szilárd, Semjén és a nemzeti lőtér-program. Illetve 68-ból maradt még Deutsch Tamás fülbevalója, az a divat is akkor kezdődött, szólni kéne neki.
Nem lehet mindig új beszédet kitalálni, volt pár régi poén is.
„Régen úgy gondoltuk, Európa a jövőnk, helyette most mi vagyunk Európa jövője”.
Csak azt nem értem, hogy ebbe hogy illeszkedik a jövendölés:
„Székelyföld még akkor is létezni fog, amikor az Iszlám térhódítása mindent bekebelezett Európában”.
Európa be lesz kebelezve, az világos, de most akkor mi kebelezünk vagy a muszlimok? Pláne, hogy Oroszország is bezavar, mert „ütközőzónákat fog létrehozni ahogy ezt mindig is tette”. Azért remélem, annak kicsit könnyebb lesz, aki már önként jelentkezett a zónába.
Úgy látom, most ott tartunk a nagy étvágyú Kis Gömböc meséjében, hogy a gömböc fel akar falni egy egész egész regimentet. Csak tudnám, mennyi van még a mese végéig.
Szerző
Friss
- Hihetelen, de megtörtént, sikeres tüntetést szerveztek a bírók
- Sztálin újjászületése – A bébi neve: D. Trump
- Vigyázz, kész, évértékelő!
- Magyar Péter: nem szeretném ellopni a showt a megfáradt TSZ-elnöktől
- Ön is érzi, amit Szánthó Miklós? ‘Végre ismét szabadon lélegezhetünk, mióta Donald Trump visszatért a Fehér Házba’
- Orbán nehéz szülése: mindannyian a dakoták kezében vagyunk…..
- Heil a karlendítés, ami még a patrióták frakcióvezetőjének is sok, csak Orbánéknak nem
- Élveznél egy izgalmas kalandot? – A márciusi horoszkóp pont ezt ígéri
- Perintfalvi Rita: a jobboldali hazaárulók nem hazaárulók?
- Az orosz miniszter rácsörgött Szijjártóra, hogy segítsen…