Connect with us

Budapesti hétköznapok

Ott fenn, a Turulnál – Október 23

turul
Megosztás

Tüntetés a Turulért! Nemzeti ünnepünkön a két nagy párt vezetői egymást túllicitálva igyekeztek a másikat alázni, a szélsőjobberek pedig a politika surranópályáján közlekedő Mi Hazánk hívásának engedve a   XII. kerületében álló Turul-szobor megmaradásáért, demonstráltak a nemzeti összefogás seregszemléjének nevezett eseményen.

Egy okafogyott demonstráció

A demonstrációt azért szervezte Novák Előd a párt alelnöke, mert Kovács Gergely, a XII. kerület júniusban megválasztott polgármestere, a Magyar Kétfarkú Kutya Párt társelnöke korábban kijelentette, ha ő vezeti Hegyvidéket, akkor a Turul-szobrot el fogja távolíttatni jelenlegi helyéről.

Hétfőn Lázár János, az Építési és Közlekedési Minisztérium tárcavezetője bejelentette, hogy elrendelte a szobor műemléki védelmét.

Az esemény főszónoka, a Mi Hazánk Mozgalom alapító elnöke, Toroczkai László beszédében „trükknek” nevezte a miniszteri rendeletet, amelynek szerinte az volt a célja, hogy kevesebben menjenek el a rendezvényükre a nemzeti ünnepen.

Toroczkai László több más felszólalóhoz hasonlóan kételyét fejezte ki azzal kapcsolatban, hogy Lázár János lépése valóban megvédi a Turul-szobrot, mert szerinte a rendelet ellen az önkormányzat a bíróságon kérhet jogorvoslatot.

A pártelnök egyetértett az előtte szólókkal abban, hogy amennyiben az szükségessé válik, élőlánccal, testi erővel védik meg a szobrot, egyúttal bejelentette: kezdeményezik, hogy a műalkotásnak helyet adó közterületet nevezzék el Turul térnek.

Beszédében Toroczkai László élesen kritizálta a Fideszt, Orbán Viktor miniszterelnököt, a kormány gazdaságpolitikáját, a Tisza Pártot és Magyar Pétert is, utóbbit másokkal együtt árulónak nevezte.

 

 

 

turul,

A XII. kerületben álló Turul-szobor megmaradásáért, helyben maradásáért tartott demonstráció résztvevői ágyút sütnek el  a helyszínen. MTI/Kocsis Zoltán.

<<< Olvassa cikkeinket a Google hírei között is! >>>

Széljobb seregszemle

A demonstráción felolvasták Pongrátz András ’56-os szabadságharcos levelét, felszólalt még Raffay Ernő történész, László Attila, Pilis polgármestere, a Magyar Önvédelmi Mozgalom tiszteletbeli vezetője, Molnár-Gazsó János, a Vitézi Rend főkapitánya és Patrubány Miklós, a Magyarok Világszövetségének elnöke.

(MTI)

turul

 

Szerző