Kerítésen innen
Rehab-hét: Szájer József után a retusbajnoki címre törő közmédiás Élő Gábort is újra közszolgaként fizethetjük
…és még csak szerda van…! Szájer József a velőtrázó hiányérzetet enyhítendő Schmidt Mária kifejezett kérésére újra a vártán tevékenykedik, Bese atya is jelezte, hogy újra tettre kés és most lett nyilvános, hogy a közmédiától eltanácsolt Élő Gábor is a rehabilitáltak sorát erősíti.
A Lomnici-retus
Emlékeztetőül: Élőt, az MTI Hírcentrumának vezetőjét 2011 decemberében azért bocsátották el azonnali hatállyal, mert a köztévé alá tartozó Híradójában kiretusálták Lomnici Zoltánt, a Legfelsőbb Bíróság volt elnökét egy Tőkés Lászlóval közösen tartott sajtótájékoztatóról szóló tudósításban. Ezt közös közleményben tudatta Belénessy Csaba, az MTI és Böröcz István, az MTVA vezetője csütörtökön.
“A közmédia 2011. december 3-ai híradóinak egyik tudósításában elkövetett, Lomnici Zoltán személyiségi jogait sértő súlyos szakmai hiba miatt a mai napon Belénessy Csaba, a Magyar Távirati Iroda Nonprofit Zrt. (MTI Zrt.) vezérigazgatója – a szakmai együttműködéshez szükséges bizalom elvesztése okán – azonnali hatállyal megszüntette Élő Gábor, az MTI Hírcentrum igazgatójának munkaviszonyát”
A bíróság 2013-ban azt állapította meg, hogy a felmondás jogellenes volt, mivel Lomnici kiretusálásában Élőt sem közvetett, sem közvetlen felelősség nem terhelte, az általános vezetői felelősségre hivatkozás pedig nem volt helyénvaló. Élő Gábor később a kormánypárti Mediaworksnél helyezkedett el, ahonnan nemrég távozott.
Ám mainapság….
Élő Gábor MTI-beli alkalmazásáról a napokban az a Németh Zsolt hírigazgató tájékoztatta a hírügynökség munkatársait, aki a Lomnici-botrány idején Élő Gábor helyettese volt. Mint írta,
Élő az MTI napi működését vizsgálja, „áttekinti a beosztásokat, a témakiosztást, a tervezést, a megvalósulást. Vizsgálja, hogy mennyi és milyen minőségű alkotás születik, mennyi idő alatt, milyen erőforrás-felhasználással. Összegyűjti a ti igényeiteket, javaslataitokat”
-írta a 24.hu.
<<< Olvassa cikkeinket a Facebookon és a Google hírei között is! >>>
Szerző
Friss
- Akitől így búcsúznak kollégái, az valamit nagyon jól csinált! – ‘Köszönjük, Kati!’
- A mai kormányinfó legváratlanabb pillanata
- Jelentés a diliházból 3.
- Orbán Viktoré az ‘utolsó só joga’? – Díszdobozban megkapta az utolsó parajdi sótéglát
- Miket beszél Karácsony? Nem 18, csak 11.4 milliárddal vágja meg a kormány Budapestet!
- Nem a magyar jog ‘tudatlan’, hanem az alkotóin van szemellenző
- Karácsony Gergely: újabb kormányzati sarc a főváros ellen – Frissítve Nagy Márton mondandójával
- Magyar György: Sulyok államfő látszólag komolyan vette magát
- Apró Szijjártó – hatalmas Pepsi – Nagy az öröm: ‘hazatér’ az elbitangolt kóla
- A Magyar Posta osztalék gyanánt 476 ingatlannal fizet a tulajnak, ami az állam – Melyek ezek és mit kezd vele a kedvezményezett?