Kerítésen innen
Rendkívüli Nagy Márton szájából: visszaszereztük, újra magyar kézben a reptér
„Több mint egy éves intenzív tárgyalássorozatot követően 2024. június 6-án aláírásra került a Budapest Airport Zrt. adásvételi szerződése. Ezzel a tranzakció lezárult, így közel 20 év után újra nemzeti többségi tulajdonba került a reptér” – fogalmazott Nagy Márton, majd kiemelte: „A Gyurcsány-kormány 2005-ben elkótyavetyélte ezt a nemzeti kincset, hiszen az állam számára rendkívül előnytelen vagyonkezelési szerződést kötött.”
80 százalék
A Budapest Airport Zrt. visszavásárlása a rendszerváltás utáni időszak legösszetettebb és legnagyobb értékű gazdasági tranzakciója
-emlékeztetett az NGM. A tárgyalások a Corvinus Nemzetközi Befektetési Zrt. és VINCI Airports részéről két körben zajlottak. Az üzletkötés ugyanis egy nemzetközi eladói körrel történt, amelyet az AviAlliance, a GIC és a CDPQ alkottak. Másfelől a tranzakció zárásához a repteret finanszírozó nemzetközi hitelezői körrel is megállapodást sikerült kötni. Az adásvételi tranzakció közép-európai viszonylatban is rekord méretet képvisel.
A visszavásárlás rendkívül bonyolult feladat volt, hiszen míg a repteret eladni könnyű, addig visszavásárolni nehéz.
– közölték.
A vételár 3,1 milliárd euró
A csütörtöki megállapodásnak köszönhetően vételár arányosan a Magyar Állam 80 százalékos tulajdonrészt szerez a Budapest Airport Zrt.-ben, a francia társbefektető VINCI pedig 20 százalékot, írja a közlemény.
A vételár 3,1 milliárd euró, vagyis több mint 1200 milliárd forint, a hitelezői konzorciummal történt sikeres megállapodással pedig a korábbi tulajdonosok által felvett 1,44 milliárd eurónyi hitel került meghosszabbításra.
A magyar állam tavaly szeptemberben tett vételi ajánlatot a Budapest Airport megvásárlására, de akkor még csak 51 százalékát szerették volna megvenni. Orbán Viktor decemberben arról beszélt, hogy bármelyik nap megtörténhet a megállapodás, csak technikai részletek vannak hátra. Ehhez végül fél év kellett. Áprilisban ezt a miniszterelnök ismét elmondta a parlamentben.
A Megafon bekészített öröme
Deák Dániel, a megmondó, a közlemény megjelenésével egyidőben:
Bohár Dániel sem maradt le:
A hozzászólásokból…
„Index: A kormány a Hochtief Csoportnak adja el a Budapest Airport Zrt.-ben lévő kisebbségi részesedését (25%). A kisebbségi részvények eladási értéke nagyságrendileg 36,6 milliárd forint – közölte pénteken a Nemzeti Fejlesztési Minisztérium (NFM). 2011.06.10. Ki is volt akkor kormányon?! És mennyiért vette meg a kormány a 80%-ot? 1200 milliárd forint…? micsoda üzlet… elegem volt az Orbán-Gyurcsány rendszerből..”
„De tanárok fizetésemelésére az EU-ra kellett várni, sőt a voda is belefért”
„Már csak egy dolog van hátra, legye újra Magyar légitársaság!! Csak így tovább”
„De jó akkor mostmár Lőrincéknek termel ez is?”
„És az mit jelent a magyaroknak ?Olcsobban tudnak külföldre repülni?”
„Miénk itt a (rep)tér!”
„De vajon az államé vagy pedig valakié aki barát vagy rokon?”
Csak úgy….
Azt senki nem kérdezi és persze a kormánymegszólalók sem beszélnek róla, hogy amíg nem tudja a regnáló normálisan üzemeltetni a korházakat, az iskolákat, úgy egyáltalán a normális életünket, addig nem kell horribilis kölcsönt felvéve Vodafone-t, repülőteret, hadászati cuccokat vásárolni. Lehet, hogy demagóg, de az életünk a tét!
Szerző
További cikkek olvasása a szerzőtől, a nevére kattintva.
Friss
- A Millenáris könyvfesztivál-mentes övezetté vált: 2025-ben nem engedi be az eseményt
- Juszt László heti matekja: az aktuális kormányadósság főszáma cirka 150.000.000 Euro
- 70.- forint/magyar kopf – Krausz Gábor segítséget kér
- Emberek, Orwell az 1984-et figyelmeztetésnek szánta, nem forgatókönyvnek
- Lebukott a hárommilliárdos számlagyár
- Orbán Viktor: Nem elég már oldalvizezni
- Elfüstölt egy villamos – Óriási közlekedési káosz Budapesten
- Orbán és Matolcsy, „két férfi egyeset”
- A horoszkóp ígérete szerint…
- (Nagyon)kisnyugdíjasunk felveszi a kesztyűt: a Mikulásgyár jár a gyerekeknek