Budapesti hétköznapok
Frissítve! Résen volt a rendőrség – A budai vár nem neonáci emlékhely, vagy mégis?
A budapesti rendőrök már csütörtökön betiltották a budai várba tervezett három neonáci megemlékezést.
A budapesti rendőrök már csütörtökön betiltották a budai várba tervezett három neonáci megemlékezést, amit a II. világháború végén történt gyászosvégű, elkeseredett német-magyar kitörési kísérlet évfordulójára időzítenek évről évre európai szélsőségesekkel kiegészülve a magyar neonácik.

Ravaszak, de nem eléggé
A szervezők előre csak a gyülekező időpontját, a szombat délelőtt 11 órát árulták el, a helyszínt a végső pillanatig titkolták, ám később csak közzé kellett tenni, hogy a Bécsi kapu téren gyülekeznek.
„A hvg.hu beszámolója szerint kezdetben csak pár tucatnyian érkeztek a gyülekezőre, később azonban több száz fősre duzzadt a betiltott rendezvény. A helyszínre a lap szerint Németországból is érkeztek néhányan, a frankfurti szövetségi rendőrség pedig megtiltotta két német neonácinak, hogy elutazzanak a budapesti „becsület napi” megemlékezésekre. „
Kezdetben a résztvevők száma alig érte el az ötven főt, ám később több százra duzzadt. A tömegben volt néhány külföldi, így német neonáci is, bár a németek annyira komolyan vették a gyűlést, hogy például a frankfurti szövetségi rendőrség két neonácit egyszerűen letiltott a Budapestre utazásról.
Tavaly történt
Pótmagánvádas eljárással tudták csak bíróság elé citálni támadóikat az antifasiszta fiatalok. Csütörtökön tartottak előkészítő ülést a budapesti II. és III. kerületi bíróságon annak a pótmagánvádas pernek az ügyében, ahol a vád szerint öt sötét ruhás férfi a 2019-es Becsület Napján rendezett tüntetés után bántalmazott antifasiszta tüntető egyetemistákat.
Frissítés!
„Szombaton a Széll Kálmán tér és a Szilágyi Erzsébet fasor találkozásánál megvertek három békés járókelőt minden ok nélkül, a támadók tettét csupán szélsőséges ideológiák vezérelték” – írta közösségi oldalán Őrsi Gergely, a II. kerület polgármestere vasárnap. Szombaton ekkortájt nem messze, a Budai Várból kifelé vonultak szélsőjobboldaliak, akik – hiába tiltotta meg a rendőrség – a náci német és magyar alakulatok 1945-ös kitörésére emlékeztek fáklyás vonulással. (hvg.)
Friss
- Szoboszlai Dominik parádés gólja a Brighton ellen és persze a fantasztikus bejelentése…- Nézze!
- Magyar György: „Pofa Be”-törvény – Ezzel mit tudunk kezdeni?
- Hú, mit fog ezért kapni szegény fotós! – írta a hozzászóló egy, a Fidesz-MLM vasárnapi beröffentéséről készült kép láttán
- ‘Ha Ön Orbán Viktor, kérjük, válaszoljon az alábbi kérdésekre! Köszönjük, hogy együttműködik velünk! (Magyarok)’
- Botot dobott a Fidesz a keddi vita küllői közé, gátat állított az átláthatósági törvény időbeli vitájának
- Nagy miniszter mégsem olyan ‘nagy’? – Nem jött be a kormány terve az árrésstoppal
- Befejezte a válogatottságot az egyik legkiválóbb magyar labdarúgó
- 6.200 milliónkat szánja a nevünkben a kormány 2025-ben a Szuverenitási Hivatal ténykedésére
- Tovább tart az állampárt hatalmának bomlása? – Tarolt egy újabb független polgármester
- Vidéki prókátor: ‘Orbán-rendszer hivatalosan is trollkurzussá nyilvánította magát’