Connect with us

Ez a nap

Sokba kerül nekünk Orbán hobbija

Megosztás

Titkolják, hogy számszerűen mennyibe kerül 2010-2020 között az adófizetőknek Orbán futball iránti rajongása, a Népszava azonban összeszámolta, mekkora a számla. Sokkoló adatok: Orbán hobbija már több mint 400 milliárd forintjába került az adófizetőknek. 

A kormány számára az egyik kiemelt stratégiai terület a sport, ám ezen belül is külön kategóriát jelent a labdarúgás. A Puskás Ferenc Stadionnal együtt összesen 33 stadiont épít vagy újít fel a kabinet az országban.

Aligha véletlen, hogy először az Orbán Viktor miniszterelnök felcsúti otthona mellett található Pancho Aréna készült el. Felcsút után a debreceni stadion készült el, majd az FTC otthona, a Groupama Aréna. Minden beruházásnál pontosan látszik, ki miatt volt fontos a stadionépítés. Debrecenben Kósa Lajos, a város polgármestere az átadás időpontjában a Fidesz ügyvezető alelnöke a kulcs, az FTC esetében Kubatov Gábor klubelnök, a Fidesz pártigazgatója a megoldás.

A stadionok építésére kiírt pályázatokon olyan cégek nyertek, melyek Mészáros Lőrinc felcsúti polgármester vagy Garancsi István érdekeltségébe tartoztak, utóbbi a Videoton labdarúgócsapatának tulajdonosa, Orbán Viktor személyes jóbarátja. Több esetben megbízást kapott Orbán vejének, Tiborcz Istvánnak az érdekeltségébe tartozó Elios Zrt. is. Többek közt Újpesten, Tatabányán, Dunaújvárosban és Ajkán is százmilliós nagyságrendben dolgozott a stadionokon.

A tervezett – és már elkészült – futballstadionok költségeinek 98,5 százalékát közpénzből finanszírozzák, a maradék másfél százalék az önrész. A legdrágább létesítmény, a Puskás Stadion jelenleg 190 milliárdos összköltségnél tart, a többi stadion 215 milliárd forintba került.

A Puskás Stadion a magyarországi stadionprojektek állatorvosi lova

Történetén keresztül pontosan látható, mi és hogyan történik ezen a területen. Az arénával kapcsolatban Orbán Viktor miniszterelnök először olyan kormányrendeletet hozott 2011-ben, hogy 2015-ig 35 milliárd forintból épüljön fel az új létesítmény, a befogadóképessége legyen 35-40 ezer fő, a lelátót lehessen igény szerint egy-egy alkalommal 55 ezresre bővíteni. 2012-ben a miniszterelnök 65 ezres stadion építését jelentette be hivatalosan, 2013-ban kormányhatározatban 2017-et jelölte meg átadási határidőként. Ugyanakkor az MLSZ pályázatot nyújtott be a 2020-as labdarúgó Európa-bajnokság mérkőzéseinek megrendezésére, helyszínnek az új Puskás Stadiont jelölte meg, amelynek átadását a szövetség 2018-ra ígérte. 2017. március 6-án Orbán Viktor visszavonta saját, négy évvel korábbi kormányrendeletét, és immár 2019. október 31-ben jelölte meg a stadion átadásának időpontját.

A Puskás Stadion tervezett építési költségéről két éve még azt lehetett tudni, hogy mindenképpen kevesebb mint 100 milliárd forint, tavaly Lázár János bejelentette, hogy 190 milliárdba kerül a projekt. Nem leszünk meglepve, ha a végösszeg jócskán meghaladja a 200 milliárd forintot.

(Forrás: Népszava)

Kapcsolódó:

Bruck András: Orbán Viktor ott áll a mi pénzünkön épített magánstadionjában és nézi a mi pénzünkön eltartott csapatát

Szerző

Click to comment

Leave a Reply

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük