Stollár Fanny harmadik mérkőzését is megnyerte Charlestonban

A selejtezőből főtáblára jutott Stollár Fanny magabiztos győzelmet aratott hétfőn az Egyesült Államok-beli Charlestonban zajló, 735 ezer dollár összdíjazású salakpályás női tenisztorna első fordulójában, így bejutott a legjobb 32 közé.

A világranglistán 219. magyar játékos a szintén a selejtezőből érkezett amerikai Francesca di Lorenzóval (254.) csapott össze.

A találkozó 1 óra 14 percig tartott

A mérkőzés elején mindkét teniszező hullámzó játékot mutatott be. Az első szett második felében azonban Stollár ellenfele fölé nőtt. A 19 éves magyar már 5:3-nál a játszmáért adogatott, ekkor azonban még nem tudott élni a lehetőséggel, de nem hagyta a rövidítésre a döntést, s 7:5-re megnyerte a szettet.

A folytatás izgalommentesen alakult, Stollár ugyanis sokkal pontosabb és határozottabb volt ellenfelénél, aki a második játszmában egyetlen játékot tudott ellene nyerni. A találkozó 1 óra 14 percig tartott.

A második körben Stollárnak sokkal nehezebb dolga lesz, ugyanis a hatodik kiemelt, magyar származású brit Johanna Kontával csap majd össze.

A címvédő Darija Kaszatkina (orosz, 3.) csak a 2. fordulóban lép pályára, ellenfele az amerikai Christina McHale lesz.

Bernarda Pera (amerikai)-Jana Cepelova (szlovák) 6:2, 6:2
Mihaela Buzarnescu (román, 15.)-Vera Lapko (fehlrorosz, Q) 6:4 után Lapko feladta.
Daria Gavrilova (ausztrál, 11.)-Ons Jabeur (algériai) 1:6, 6:4, 6:3
Camila Giorgi (olasz)-Silvia Soler-Espinosa (spanyol, Q) 6:1, 6:4
Laura Siegemund (német)-Natalja Vihljanceva (orosz) 7:5, 6:2
Naomi Osaka (japán, 10.)-Jennifer Brady (amerikai) 6:4, 6:4
Christina McHale (amerikai)-Tarina Diyas (kazah) 6:4, 6:2
Caroline Dolehide (amerikai, Q)-Johanna Larsson (svéd) 5:6, 6:0, 6:4