Sport
Szabó „Sonka” László nevét viseli az új makói kézilabdacsarnok
Elkészült az új kézilabdacsarnok Makón, a Szabó „Sonka” László egykori válogatott játékos nevét viselő létesítményt csütörtökön adták át.
Szabó „Sonka” László 1955. szeptember 21-én született Makón
A Szegedi Volán és Tisza Volán világhírű beállósa volt, 211-szer szerepelt a válogatottba, ahol 374 gólt szerzett. Tagja volt az 1986-ban Svájcban a világbajnokságon ezüstérmes csapatnak, valamint a moszkvai és a szöuli olimpián negyedik helyet elérő együttesnek. 62 évesen, 2017. november 21-én hunyt el.
Lázár János építési és közlekedési miniszter az avatóünnepsége azt mondta, az elmúlt tíz évben Magyarországon hatvan tanuszoda és csaknem száz tornaterem, tornacsarnok épült annak érdekében, hogy a mindennapos testnevelés infrastrukturális feltételei rendelkezésre álljanak.
A térség országgyűlési képviselői posztját is betöltő politikus úgy fogalmazott, meggyőződése, hogy a gyermeknek szükségük van a mindennapos testnevelésre, mozgásra. Ha a gyerekek napi egy órát mozognak, sportolnak az nemcsak az egészségi állapotukon látszik meg, hanem lelki és szellemi felkészültségükön is komoly nyomot hagy.
„Testi állóképesség nélkül nincs szellemi állóképesség” – szögezte le a miniszter.
Lázár János hangsúlyozta, hisz abban, hogy az iskolának értéket kell közvetítenie. Ezért helyes lépés volt az egyházi intézmények számát növelése, és helyes, hogy ma már egyre több magyar diák jár egyházi fenntartású nevelési, oktatási intézménybe az óvodás kortól egészen az egyetemig.
Farkas Éva Erzsébet (Fidesz-KDNP) polgármester kifejtette, a városvezetés azért dolgozik, hogy Makón jó legyen élni, a helyi közösséghez tartozni. A Magyar Kézilabda Szövetség és a kormány támogatásával felépített csarnok mérföldkő a városban megvalósult sportfejlesztések sorában. Nemcsak egy sportkomplexum, mely a város kézilabdacsapatainak szolgálhat otthonul, hanem lehetőséget biztosít a Szikszai György Református Óvoda és Általános Iskolába járó gyerekeknek és a város más lakóinak is a mozgásra – hangzott el.
A csarnok alapterülete 1728 négyzetméter. A küzdőtér 23×44 méteres, melyhez 150 ülőhelyes nézőtér és földszintes kiszolgáló blokk – 117 négyzetméteres öltöző és 93 négyzetméteres vizesblokk – kapcsolódik. A beruházás kivitelezője a békéscsabai székhelyű Galéria Invest Kft. volt.
Szerző
Friss
- A Millenáris könyvfesztivál-mentes övezetté vált: 2025-ben nem engedi be az eseményt
- Juszt László heti matekja: az aktuális kormányadósság főszáma cirka 150.000.000 Euro
- 70.- forint/magyar kopf – Krausz Gábor segítséget kér
- Emberek, Orwell az 1984-et figyelmeztetésnek szánta, nem forgatókönyvnek
- Lebukott a hárommilliárdos számlagyár
- Orbán Viktor: Nem elég már oldalvizezni
- Elfüstölt egy villamos – Óriási közlekedési káosz Budapesten
- Orbán és Matolcsy, „két férfi egyeset”
- A horoszkóp ígérete szerint…
- (Nagyon)kisnyugdíjasunk felveszi a kesztyűt: a Mikulásgyár jár a gyerekeknek