Bulvár
Szijjártó-nosztalgia: Kispest-Honvéd és Csepregi Éva szobám falán…..
Gondolta volna, hogy a felnyírt hajú Szijjártó Péter boldogult fiatalkorában a Neoton zenéje hozta lázba? Úgy tűnik, már akkor is távol tartotta magát minden progressziótól. Semmi zúzós rock, underground, vagy metál, csak Éva és bandája!
Gondolta volna, hogy a felnyírt hajú Szijjártó Péter boldogult fiatalkorában a Neoton zenéje hozta lázba? Úgy tűnik, már akkor is távol tartotta magát minden progressziótól. Semmi zúzós rock, underground, vagy metál, csak Éva és bandája!
Múltba révedés, mint rendesen….
Neoton koncerten járt Szijjártó Péter, amiről az élményeit és emlékeit illetve egy közös fotót is megosztott Csepregi Évával a közösségi oldalán. Nagy mázli, hogy a póló, amit a külügyér erre az alkalomra választott 100.000.- forintról 40.000.- magyar fizetőeszközbe kapható leértékelve, persze, amennyiben frissen vette -szigorúan készpénzért- akkor megszívta.
A posztban kihangsúlyozza, hogy
mindig is óriási Neoton-rajongó volt és hogy mennyire jól megfért a zenekar plakátja, a Kispest-Honvéd posztere mellett a külügyminiszter szobájának a falán.
„A fiaim már azt sem tudják, mi az, hogy magnó meg kazetta. Pedig nekem még sok volt, mármint kazettából, a legtöbb persze a Neoton Famíliától.
Rongyosra hallgattam a Nyár vant, a Tinidalt, az I love you-t, a Yo-yot, a Holnap hajnaligot, a Santa Mariat és a Párizsi lányt.”
Gondolni sem merte…..-ezt sem….
„Mindig is nagy Neoton-rajongó voltam, a Kispest-Honvéd posztere mellett ott volt a szobám falán az ő képük is. Akkor még gondolni sem mertem, hogy kedvenc énekesnőm, Csepregi Éva egyszer még nyilatkozni is fog rólam. Arról pedig végképp halvány lila (bocs, Curtis…?) fogalmam sem volt, hogy a baloldali médiavilág egy része egy rólam mondott pozitív mondatnak fogja betudni a Művésznő jól megérdemelt állami kitüntetését, elfeledve (eltagadva) egy több évtizednyi (pop)kultúrát meghatározó életművet.
Csepregi Éva a magyar popzene történelmének meghatározó alakja, tíz- és százezrek nőttek fel az ő dalait dúdolva-énekelve, szerénysége, a zene és a közönség iránti alázata a mai napig magával ragadó.
Fantasztikus volt a tegnapi életmű koncert is, nem véletlenül telt meg újra a Sportaréna. Köszönjük a sok slágert, a megannyi élményt!”
Ezt már maga a „művész” sem hagyta szó nélkül:
„Tisztelt Külügyminiszter úr! Köszönöm hogy Önök is ott voltak. Köszönöm az elismerő szavakat. Ez nagyon sokat jelent és sok erőt ad nekem. További sok sikert kívánok és Boldog Új Esztendőt. Szeretettel. Csepregi Éva”
Emlékeztetőül….
2023 augusztusából: a Magyar Érdemrend lovagkeresztje nevű állami kitüntetéssel díjazták Csepregi Évát, a Neoton Família énekesnőjét. A kormány oldalára feltöltött – és a 444 által kiszúrt – lista szerint Csepregit
„az évtizedek óta töretlen népszerűségnek örvendő előadóművészete, valamint a halmozottan hátrányos helyzetű fiatalok tehetséggondozása és felzárkóztatása érdekében végzett tevékenysége elismeréseként”
tüntette ki Novák Katalin a belügyminiszter felterjesztése alapján. Kulturális tevékenysége mellett Csepregi nemrég, 2022 végén a Mandinernek adott interjúban egyébként úgy fogalmazott, hogy
lenyűgözi Szijjártó Péter munkabírása és kitartása.
Az énekesnő a kormánylapnak azt is mondta, hogy politizálni nem szokott, csak érzései vannak, ugyanakkor jó érzéssel tölti el, hogy
„olyanok kezében van az ország irányítása, akik például az orosz–ukrán háború láttán békét akarnak, megoldást sürgetnek, és kiállnak a magyar érdekek mellett”.
Lehet, hogy Csepregi Éva lányszobája falán egy „kigyúrt” Szijjártó fotó volt?
Szerző
További cikkek olvasása a szerzőtől, a nevére kattintva.
Friss
- Egyik jó haver a másikról: világ hálás lehet Trumpnak, hogy megszüntette ezt a sötét összeesküvést
- Bayer Zsolt listázná a tüntető bírákat, de mit csinálna a tüntető orvosokkal? – Ők se mentsék meg az életét, ha ne adj Isten….?
- Az alkotmánybíróság elnöke államcsínnyel gyanúsítja a kormányfőt – Lengyelországban
- Orbán Viktor boldogsága
- Pálinkás József: agyrém, csak nehogy más autokratának is kedve támadjon a szabályozáshoz! – Trump-cenzúra
- Tüntetnek a bírák: az állam teljhatalmát a bírók – mint a harmadik hatalmi ág képviselői – tudják korlátozni – Bayer Zsolt a listázásukra szólít fel
- A Magyar Orvosi Kamara ‘politikusmentes’ tüntetésre agitál – Az nem zavarja a T. szervezőket, hogy ‘valamiért’ a 350 plakátjukból csak 70 kerülhetett ki?
- Sukoró ‘2025: Gyurcsány-kormány helyett Orbán-kormány, Joav Blum helyett Ruszlan Rahimkulov
- Frissítve! Önök kérték, a rendőrség teljesíti -‘Intuíció, a rutin, meg az évek’
- A mai a változás napja, legalábbis a horoszkóp szerint