Szoboszlai gólt lőtt a Milánnak a Liverpool színeiben, ezzel teljesítve a csapat vezetőjének elvárását

szoboszlai, liverpool,

Győzelemmel kezdte az új Bajnokok Ligáját a Szoboszlai Liverpoolja, amely az alapszakasz 1. fordulójában 3–1-es sikerrel távozott a Milan otthonából. Az angoloknál a több szempontból is emlékezetes meccset játszó Szoboszlai Dominik góllal vette ki a részét a diadalból, ezzel teljesítve a csapat vezetőjének elvárását, amiről kedden itt írtunk, vele szemben.

És jött a Liverpool

Egyéves kihagyást követően tért vissza a legrangosabb európai kupasorozatba a Liverpool, amelynek színeiben Szoboszlai Dominik az első BL-mérkőzését játszhatta a „vörösök” mezében. A magyar válogatott csapatkapitányának nem csak emiatt lehetett emlékezetes ez a nap, ugyanis pontosan öt évvel ezelőtt szerezte meg az első gólját a Bajnokok Ligájában: 2019. szeptember 17-én a Genk ellen 6–2-re megnyert összecsapáson volt eredményes a Salzburg színeiben – akkor egy bizonyos Erling Haaland mesterhármast jegyzett…

Szoboszlai a Liverpoolban is elért egy mérföldkőhöz, az 50. tétmérkőzését játszotta kedd este, s a 46. születésnapját ünneplő Arne Slot jó szokásához híven ezúttal is a kezdőcsapatban számított a magyar játékosra. A találkozót egy szomorú esemény előzte meg, a Liverpool egyik mérkőzésre igyekvő szurkolója, Philip Dooley autóbalesetet szenvedett, és már nem tudták megmenteni az életét.

A Milan kezdte jobban az összecsapást, a 2. percben Rafael Leao kiugratása után Tijjani Reijnders centerezése okozott riadalmat, Virgil van Dijk viszont résen volt, és menteni tudott, ráadásul utólag beintették a lest.

Egy perccel később már a játékvezetői csapat sem menthette meg az angol csapatot, az olaszok gyors ellentámadásánál alaposan elcsúszott a vendégek védekezése, s ezt kihasználva Christian Pulisic ugorhatott ki a jobb szélen, majd hét méterről a hosszú, jobb alsó sarokba lőtt (1–0).

Az amerikai válogatott támadó a második BL-gólját szerezte a Milanban, az elsőnél is egy angol csapat, a Newcastle volt az áldozat.

A vörösök azonban nem dőltek meg a gól után sem

A Liverpool nem esett össze, és gyorsan elkapta a fonalat, a fordításhoz azonban szükség volt a Milan pocsék védekezésére a pontrúgásoknál: a 23. percben Trent Alexander-Arnold szabadrúgása után Ibrahima Konaté fejelt három méterről a kapuba – Mike Maignan borzasztóan mozdult ki –, míg szűk 20 perccel később Kosztasz Cimikasz jobb oldalról érkező szögletét követően Van Dijk bólintotta a labdát a gólvonal mögé (1–2).

A vendégek megérdemelten vonulhattak előnyben pihenőre, a két gól mellett kimaradt Diogo Jota óriási lehetősége, míg Mohamed Szalah kétszer is eltalálta a lécet.

A fordulás után újabb csapás érte a Milant

Maignan – akit már az első játékrészben is ápolni kellett – egy ütközést követően nem tudta folytatni a játékot, a helyére a 19 esztendős Lorenzo Torriani érkezett, aki most debütált a milánóiak felnőttcsapatában.

A játék képe nem változott sokat, a hazaiak még annyira sem tudtak veszélyesek lenni, mint az első félidőben, a Liverpool viszont kihasznált egyet a lehetőségei közül, ráadásul éppen Szoboszlai révén: a magyar futballista Cody Gakpo balról érkező beadásába tette bele jól a lábát, és helyezett a kapu bal oldalába, megszerezve szezonbeli első gólját (1–3).

A Liverpool tehát győzelemmel tért vissza a Bajnokok Ligájába, köszönhetően a találkozót végigjátszó Szoboszlai góljának is.