Bulvár
Tovább a ‘tavasz útján’
Végre egy hétvége, amire csupa, csupa jó hírrel és a tavasz minden ígéretével érkeztünk. Bármit tervez, az időjárás támogatására nyugodtan számíthat.
Minden marad (szerencsére) ahogy van
Pénteken és szombaton sem várható jelentős változás a légköri helyzetben, de már gyakrabban zavarhatja meg változó vastagságú fátyolfelhőzet a napsütést. A zömmel áttetsző, szakadozott felhőréteg mellett szűrtebbé váló napfényben tovább fokozódik a nappali felmelegedés és az éjszakai lehűlés és mérséklődik. Elgyengülnek, megszűnnek az éjszakai fagyfoltok, sőt egyre enyhébbnek várhatóak a hajnalok is.
Egyelőre marad a jellemzően gyenge vagy mérsékelt D-ies légmozgás, ami olykor az északnyugati határvidéken élénkülhet meg kissé.
<<< Olvassa cikkeinket a Facebookon és a Google hírei között is! >>>
Mi jön még?
Vasárnapra felélénkülő D-i szélre van kilátás. Folytatódik a szokatlanul enyhe tavaszkezdés változó fátyolfelhőzettel és napsütéssel. A hajnali órák is zömmel fagypont fölötti hőmérsékletet ígérnek. Csapadék nem érkezik, a földeken tovább nő a csapadékhiány, fokozódik a szárazság.
Hétfőn tovább élénkülő, felerősödő D-i szélre van kilátás, ami pár fokkal még melegebb légtömeget sodorhat az ország fölé. Változó, időnként és helyenként meg-megvastagodó fátyolfelhőzet szűrheti, zavarhatja a napsütést, de várhatóan továbbra is marad a későtavaszias időjárás csapadék nélkül.
Keddre virradó éjjel, a délnyugati határvidéket elérheti egy szórványos záporokat adó csapadéksáv, majd napközben ez keresztezheti az országot DNY-ÉK irányban. Kora délutánig országszerte erősen felhős ég és szórványos záporok ígérkeznek, majd délután, nyugat felől szakadozhat a felhőzet, de záporok továbbra is kialakulhatnak. Továbbra is élénk, erős DDNY-i irányú szél várható.
Szerdára, csütörtökre – még jelentős előrejelzési bizonytalansággal, de – változékonyabb időjárási helyzet kialakulásának előjelei mutatkoznak. Erősebb felhősödésekre, időszakosabb, bujkáló napsütésre van kilátás szórványosan előforduló esők, záporok esélyével. Előreláthatólag mérséklődik a nappali felmelegedés. Egy-két hevesebb zápor, zivatar kialakulására is kedvező légköri helyzet kialakulása körvonalazódik.
Szerző
Friss
- Újdonságmentes Lázár-infó: arra nem lehet közösséget szervezni, hogy „minden sz&r Magyarországon”
- Konfucius intelmei a csillagjegyeknek
- Schmidt Mária -történész(!!!!) és Orbán-barátnő- szerint a bucsai mészárlás ukrán egységek büntetőakciója lehetett
- Keddi Fidesz-rettegtetnivaló: támad az ellenzéki, sötétben bujkáló ‘politikai postaláda-fosztogató’
- Orbán Viktor utódlása, avagy „a népnek joga van elkergetni a kormányt”
- Vidéki prókátor: aki illiberális, az legyen illiberális minden körülmények között, ugye Balázs?
- Ha mást nem, ezt elérte Magyar Péter: újabb ‘isti-bizi’, hogy nem változtat a 2/3-ad a válsztás feltételein
- Az Ön segítségére van szükség: gyűjtés indult a rákkal küzdő Rozs Tamás gyógyulásáért
- Orbán Viktor visszavonulna? – Lehet, hogy mégis volt haszna az indiai csodadoktornak?!
- Lázasan keresgélhet a Rogán-agytröszt a Finkelstein-jegyzetfüzetben, hogy mit lép a Magyar-infón elhangzottak után